Po Memoriáli Pavla Zábojníka, kde sme odohrali tri stretnutia, nastúpime na štvrtý prípravný duel proti HK Dukla Ingema Michalovce. Vo štvrtok (26.8.) o 17:30 sa vhodí úvodné buly na zimnom štadióne v Brezne.

Vstupenky si zakúpite cez Ticketportal na https://lnk.sk/evcz alebo v deň zápasu v čase 15:30-18:00 pri vstupe na Zimný štadión v Brezne. Dôležité informácie o zápase a pandemických opatrenia, podľa ktorých bude umožnený vstup na štadión: https://lnk.sk/iye0

Zo zápasu vám prinesieme aj komentovaný livestream, ktorý nájdete na našom Facebooku pred štartom stretnutia. Komentuje Matej Kubove.

Na zvolenskom turnaji sme porazili najskôr maďarský tím Újpest TE (5:0), vzápätí podľahli neskoršiemu víťazovi HK Donbass Doneck (1:4) a napokon rozstrieľali GKS Tychy (8:1). Tréner Tuukka Poikonen menil formácie, skúšal rôzne kombinácie a išlo to celkom dobre. Príprava pokračuje, máme v nej na programe ešte dva zápasy s Michalovcami, prvý teda v Brezne, rovnako dva proti Popradu a jeden so Znojmom, ktoré je účastníkom nadnárodnej IceHL a hrá zaň napríklad naša bývalá opora Jordon Southorn.

HK Dukla Ingema Michalovce v minulej sezóne došiel až do semifinále play-off Tipos Extraligy a nakoniec z toho bol historický bronz. Cez leto prešiel káder výraznou obmenou, odišli z neho opory ako Tomek, McCormack, Southorn, Bartánus, Hickmott, Korhonen, Lalancette, Takáč alebo Erkinjuntti. Ostal napríklad kapitán Vladimír Mihalik, tiež dlhoročná opora „baranov“, či Ján Ťavoda a Pavol Regenda. Pribudli Tony Cameranesi, Jane Keränen, Roman Žitný, Jozef Tibenský, Andrej Kukuča, Bruno Mráz, Tomáš Bokroš, Kalle Valtola i brankári Julius Pohjanoksa a Karolus Kaarlehto. Veľkou oporou mal byť útočník Mikko Nuutinen, posila zo Zvolena, no zranenie ho z hry vyradilo na pol roka.

Do Banskej Bystrice sa práve z Michaloviec vrátili asistent trénera Ivan Droppa a útočník Dávid Šoltés: „Michalovce zmenili mužstvo, prišlo veľa nových hráčov. Bude to dosť náročný zápas. My máme za sebou dobrý turnaj vo Zvolene. Začali sme výhrou. Proti Donbassu sa nám nedarilo v koncovke, no nehrali sme zle a v treťom zápase sa nám darilo, strelili sme veľa gólov. Stále je to príprava, zvykáme si na seba, tréner skúša päťky. Dolaďujeme veci. Zatiaľ je to fajn, no sme iba na začiatku. Osobne sa cítim dobre. Som rád, že som sa chytil aj gólmi. Hlavné je pomáhať mužstvu, no najdôležitejšie, aby sme boli úspešný ako tím a zvykli sme si na seba,“ hovorí spomínaný Dávid Šoltés.

Zvyšné prípravné zápasy HC ´05:

26.8. HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce

2.9. HK Dukla Ingema Michalovce – HC ´05 Banská Bystrica

8.9. HC ´05 Banská Bystrica – HC Orli Znojmo

14.9. HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad

17.9. HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica