Vrchol sezóny sa nezadržateľne blíži a predo dvermi je štvrťfinálová séria, v ktorej naši hokejisti vyzvú do boja protivníka zo Spišskej Novej Vsi. Fanúšikovia budú dôležitou súčasťou vzájomných meraní síl a aj z toho dôvodu prichádza výzva kapitána. 

Keďže len „Spolu sme nezastaviteľní„, v sérii proti Spišiakom bude dôležité prepojenie hráčov na tribúny a veríme, že opačným smerom príde energia v podobe šiesteho hráča na ľade. Počas tých najväčších úspechov novodobej histórie klubu bývalo dobrým zvykom, že sa priaznivci počas domácich zápasov „odeli“ do jednej a spoločnej farby, čo by sme si radi pripomenuli.

Najzasádnejšia výzva prichádza od kapitána mužstva, Ivana Ďatelinku: „Si Bystričan telom aj dušou? Tak nás príďte podporiť v týchto náročných zápasoch na play-off a poďme spolu bojovať v červených farbách za Banskú Bystricu! Spolu sme nezastaviteľní.“

Po utorkovom tréningu adresoval výzvu na podporu priaznivcom aj náš útočník Michal Kabáč: „Milí fanúšikovia, potrebujeme vás teraz asi čo najviac… prišiel ten čas play-off, Spišská je dobrý súper, takže určite prídu ľudia aj od nich. Chcem vás poprosiť, aby ste prišli v čo najväčšom počte a vytvorme spoločne červené peklo!“

K jeho slovám sa pripojil aj Alex Tamáši, ktorý si je dobre vedomý, že prvé dva domáce zápasy budú nesmierne dôležité: „Myslíme si, že v Spišskej bude vypredaný štadión, bude tam výborná atmosféra, takže dúfam, že aj u nás príde plný štadión a ideálne všetci v červenom, aby sme vytvorili to bystrické červené peklo,“ vyzýva náš center.

Hokejové klišé od zápasu k zápasu

V teoretickej rovine by mala byť psychologická výhoda na našej strane. Vzájomné zápasy zo základnej časti dopadli v náš prospech, sériu začíname na domácom ľade a zároveň sa u súpera budeme môcť oprieť aj o fantastickú bilanciu zo súperových klzísk.

Praktická rovina však vie byť v prípade vyraďovacích bojov o čosi zradnejšia. Zverenci trénera Sheddena však ani zďaleka nechcú nič podceniť, o čom svedčia aj viaceré vyjadrenia hráčov, medzi nimi aj Andreja Bíreša.

„Nálada v tíme je dobrá. Na tréningoch sme sa venovali najmä odstráneniu nedostatkov, ktoré boli v našej hre v posledných zápasoch. Chceme ísť od zápasu k zápasu, vyhrať čo najviac zápasov a uvidí sa, čo sa bude ďalej diať. Momentálne sa sústreďujeme na Spišskú, do každého chceme ísť na maximum,“ prezradil agilný útočník, ktorého uvidíme v banskobystrickom drese aj počas najbližších dvoch sezón.

V podobnom duchu, no o čosi prozaickejšie, sa vyjadril Alex Tamáši: „Každý chce vyhrať titul, ale povedali sme si, že musíme ísť od zápasu k zápasu, skladať tie malé články puzzle a nakoniec z toho môžeme zložiť možno aj celý obraz. Musíme sa sústrediť na tie malé veci.“

Oceňovanie ďalších osobností

Michal Handzuš, Richard Zedník, Tomáš Surový, Vladimír Országh a Ivan Majeský je pätica osobností, ktorým sa vedenie nášho klubu chce poďakovať pred stredajším zápasom za ich prínos pre banskobystrický hokej. Vo štvrtok klub ocení Michala Longauera, ktorý bol v minulosti hráčom Banskej Bystrice a neskôr dlhé roky vo vedení nášho klubu.

Pred obomi duelmi zaznie hymna Slovenskej republiky z úst speváka Mareka Pružinca.

Súčasťou dvojzápasu aj tradičné súťaže či tombola

Neodmysliteľnou súčasťou domácich duelov sú aj súťaže pre fanúšikov a v tomto duchu sa bude pokračovať aj naďalej. Počas stredajšieho zápasu bude po 1. tretine na programe Urpiner kvíz, o deň na to pre zmenu Möbelix kvíz.

Súčasťou oboch duelov bude tradične tombola, v ktorej sa bude súťažiť o poukážky na nákup v sieti Lunys, voucher do reštaurácie Street foodie, obed pre 2 osoby v reštaurácii Sport Pub 05ka a v hre bude aj poukaz na thajskú masáž v Thai Sabai Banská Bystrica či 2 lístky na aprílové podujatie All Star legendy pod taktovkou Richarda Lintnera a jeho Citronády. Taktiež sa môžete tešiť na streľbu na bránu s názvom TRAF A LEŤ, kde sa bojuje o 500-eurový poukaz na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL.

Aj naďalej bude po 1. tretine prebiehať v útrobách B tribúny predaj pukov s motívom storočnice hokeja v Banskej Bystrici. Ide o limitovanú sadu farebných pukov a budete si ich môcť dať podpísať hráčmi, ktorí nezasiahnu do zápasu.

Nezmeškajte príležitosť na kúpu vstupeniek v predstihu

Aj naďalej je k dispozícii predpredaj vstupeniek na oba domáce duely, lístky si môžete zakúpiť online formou prostredníctvom siete Ticketportal na TOMTO odkaze. V deň zápasov sa vstupenky v pokladni začnú predávať 2 hodiny pred začiatkom stretnutia a viac informácií o ich cenách nájdete aj v našom samostatnom článku.
Obe stretnutia odvysielajú aj televízne stanice, v stredu to bude TV Šport2 a vo štvrtok RTVS 2, veríme však, že si priaznivci nájdu cestu na tribúny v čo najväčšom počte.