Už v nedeľu 31. augusta absolvujú naši hokejisti prvý oficiálny zraz pred začiatkom spoločnej prípravy na blížiacu sa sezónu. Pre ďalšiu fázu zveľaďovania a dokončovania zimného štadióna absolvujeme prípravné obdobie v neďalekom Brezne.

To sa bude týkať okrem prípravných stretnutí aj tréningových jednotiek. Momentálne sa totiž čaká na dokončenie a osadenie novej multimediálnej LED kocky, proces mrazenia ľadovej plochy bude zabezpečený až po finalizácii všetkých prác, vrátane osadenia mantinelov a inštalácie nového osvetlenia a ozvučenia.

Medzičasom tak nájdeme dočasné útočisko v neďalekom Brezne, kde nastúpime aj v rámci domácich prípravných zápasov. Týkať by sa to malo duelov proti Viedni (16.8.), Budapešti (26.8.) a Grazu (2.9.). Práve na tieto stretnutia budú mať vstup zadarmo držitelia aktuálne platných permanentiek PREMIUM. Vo všetkých troch prípadoch je naplánované úvodné buly na 17. hodinu, o možnosti zakúpenia vstupeniek na tieto duely vás budeme včas informovať.

„Od 1.8. sa na tri týždne presúvame do Brezna. Je tu EYOF a po jeho konci nejaký čas potrvá kým sa osadia mantinely a urobí ľad. Chceme mať kvalitnú prípravu, bez výpadkov, a tak sme sa dohodli s naším partnerom Breznom, ktorý je našou farmou. Prebehne tam celá príprava, vrátane zápasov. Ľad na našej hale B by mal byť pripravený okolo 25.8., kedy sa zároveň vrátime domov. Čo sa týka áčkovej haly, prebiehajú rokovania s mestom a MBB a robí sa všetko pre to, aby sa do začiatku sezóny stihlo urobiť ozvučenie a osvetlenie. Pevne veríme, že už bude zavesená aj kocka a že sa budeme môcť vrátiť na zimný štadión v plnej paráde začiatkom septembra, respektíve pred úvodom ligy., “ prezradil viac o okolnostiach generálny riaditeľ klubu, Lukáš Opáth.