Už v utorok 15. augusta odštartujú zverenci trénera Sheddena svoju púť prípravnými zápasmi. Počas nej nás čaká sedem stretnutí so šiestimi rôznymi súpermi a už samotná premiéra bude poriadny krst ohňom. Čaká nás totiž duel na ľade českého extraligistu z Hradca Králové. A ako býva dobrým zvykom, počas predsezónneho obdobia budeme nastupovať v špeciálnych sadách dresov.

Dobrým zvykom býva aj to, že dresy z prípravy poputujú do dražby, ktorá tentokrát bude niesť v sebe o čosi hlbšiu a ušľachtilejšiu myšlienku. Výťažok z dražby určenej pre širokú verejnosť totiž poputuje do rúk mladých „baranov“, ktorých zastrešuje Michal Handzuš a jeho hokejová škola.

Neľahká situácia spojená s financovaním hokeja sa totiž výsostne dotýka aj ich fungovania a v našom klube si veľmi dobre uvedomujeme, že rozvoj mládeže a športu v našom meste je veľmi dôležitou súčasťou budovania nielen hokejovej spoločnosti.

Hráme pre mládež

Červená sada bude vďaka logu s baranom v prednej časti pripomínať naše obvyklé dresy, no uvidíme na nich aj prvky modrej farby, ktorá je obsiahnutá v logu mládežníkov hrajúcich za Banskú Bystricu. Obe ramená bude zdobiť práve logo Hokejovej školy Michala Handzuša.

Prvé dva zápasy, ktoré sú súčasťou českého „tripu“ odohráme v bielych dresoch, kde už dominuje v prednej časti nápis „Barani“ a rovnako sa objavujú aj prvky modrej farby, ktorá lemuje vzor na rukávoch a na ramenách. Ramená sú aj miestom, kde sú umiestnené logá oboch klubov – toho mládežníckeho na pravej strane a nášho, ktoré je na ľavom ramene ako spojenie oboch organizácii.

„Myslím, že sme len na začiatku budovania skutočného prepojenia A tímu mužov a mládeže. Začali sme diskusie, ako by malo takéto prepojenie vyzerať aj podľa príkladov klubov vo vyspelých hokejových krajinách. Verím, že sa nám tieto myšlienky podarí pretransformovať aj do reality. Vzhľadom ku kritickej finančnej situácii v mládežníckom klube po zrušení dotácii od mesta Banská Bystrica a požiadavke mestskej spoločnosti MBB a. s., aby sa mládežnícky klub spolupodieľal na financovaní prevádzky zimného štadióna, vítame návrh vedenia HC 05, že výťažok z dražby dresov z prípravného obdobia pôjde na podporu mládeže,“ povedal Michal Handzuš.

Začiatok prípravy

Už dnes štartuje prvý prípravný zápas, v ktorom nastúpime proti domácemu tímu Mountfield HK na zimnom štadióne v Hradci Králové so začiatkom o 17:30 hod. Toto stretnutie bude možné pozerať cez www.tipsport.cz. A už 24.8.2023 odštartujeme, po veľmi dlhom čase, prípravu na domácom štadióne. O spustení online predaja vstupeniek na domáce stretnutia vás budeme informovať čoskoro.

Držte nám palce!