Po utorkovej dohrávke 18. kola na ľade Nitry nastúpime dnes proti tomu istému súperovi. Tentokrát však v domácom prostredí, s podporou našich skvelých fanúšikov a s novým kormidelníkom na lavičke.

Všetci hráči sa už nevedia dočkať návratu priaznivcov a radi by sa im odvďačili podobným výkonom, ako tomu bolo v utorok pod Zoborom. Stretnutie vyšlo najmä tretej a štvrtej formácii, ktoré sa v prvej tretine postarali o dvojgólový náskok. V prostrednej časti hry domáci síce znížili, no už po 9 sekundách tretej tretiny skóroval Alex Výhonský a po ňom v oslabení aj Alex Tamáši. Nitra ešte skorigovala, v závere však prišiel gól do prázdnej brány z hokejky Sojku.

Lepšiu pozvánku tak naši hráči nemohli pripraviť, výhra na ľade Nitry znamenala posun na 9. miesto. Prvá šestka začína byť na dostrel, čo si uvedomuje aj naše vedenie. Defenzívu vystužil počas týždňa Matej Bača, zároveň bol počas štvrtka predstavený nový tréner Antti Karhula a vylúčené nie sú ani ďalšie zmeny v kádri. Sezóna je tak naďalej otvorená a náš cieľ, dostať sa do play-off z čo najlepšej pozície naďalej ostáva jasný.

Určite by preto pomohli tri body z dnešného stretnutia, náš súper sa v ostatnom období trápi najmä po defenzívnej stránke. Nitra v tomto kalendárnom roku inkasovala v troch zápasoch 15 gólov, no patrí im naďalej 4. miesto tabuľky a treba dodať, že majú o tri duely menej, než vedúca trojka. Zároveň im však dýchajú na chrbát Košičania, ktorí strácajú na „Corgoňov“ už len bod.

Tréner Stavjaňa má však k dispozícii ofenzívnu silu, ktorú sa nám však podarilo v týždni eliminovať. Samuel Buček naďalej ostáva najlepším strelcom súťaže s 18 gólmi v 29 zápasoch, ktoré odohral. Zdatne mu sekunduje Róbert Varga so 17 gólmi, ku ktorým pridal 10 prihrávok a patrí mu 11. miesto kanadského bodovania. Elitnú dvadsiatku uzatvára Marek Tvrdoň, spomedzi obrancov potvrdzuje dobré výkony smerom dopredu Raskob, tretí najproduktívnejší obranca súťaže. Zabúdať netreba na draftovú nádej Slovenska, Šimona Nemca, ktorý má na konte 16 bodov a naďalej dostáva veľmi dobrý priestor vo všetkých herných situáciach.

Náš tím sa bude opierať najmä o výkon Evana Weningera s úspešnosťou zákrokov 93,84%, čo sú fantastické čísla. Treba však dodať, že odchytal zatiaľ len 6 stretnutí, no jednoznačne patrí k najlepším brankárom extraligových klzísk. Spoliehať sa taktiež budeme na vyrovnanosť všetkých útokov, v ktorých však môže dôjsť vplyvom rôznych okolností k zmenám. Zápasovú súpisku uverejníme na našich sociálnych sieťach približne o 16.30 h.

Stretnutie totiž začína o 17.30 h, touto cestou opäť vyzývame všetkých fanúšikov, ktorí majú namierené na štadión, aby prišli v predstihu. Vstupy budú otvorené hodinu pred úvodným buly, majte pripravené prosím potvrdenia o očkovaní/prekonaní a nezabudnite na prekrytie horných aj dolných dýchacích ciest respirátorom. V predaji ostáva ešte pár lístkov, využite tak jedinečnú šancu byť pri návrate na zimný štadión a doprajte chlapcom výbornú atmosféru. Dodržujte a rešpektujte prosím pokyny usporiadateľskej služby a pokyny vyplývajúce z vyhlášky ÚVZ.

Všetci sa na vás už teraz tešíme a veríme, že si prítomnosť na štadióne vychutnáte, pretože hráči určite áno. Taktiež pozývame tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť, k televíznym obrazovkám. Dnešný duel totiž odvysiela v priamom prenose RTVS na stanici ŠPORT.

ISKRA DO TOHO! 


foto: ilu. Kania Foto