Tím HK Brezno, ktorý bude aj v novej sezóne pôsobiť v Tipos Slovenskej hokejovej lige, nadobudne v blížiacom sa ročníku 2022/2023 štatút oficiálnej farmy nášho klubu.

K dohode prichádza po vzájomných rokovaniach, ktoré sa viedli prakticky od skončenia uplynulej sezóny. Spolupráca medzi klubmi prebiehala už počas vlaňajška, no jednalo sa len o striedavé štarty, a tak mohli hráči Brezna nastúpiť v našom tíme len na dve stretnutia. Od novej sezóny tak opadávajú mnohé legislatívne starosti, vďaka čomu môžu obe strany naplno využiť dohodnutú spoluprácu. „Veľmi sa tešíme, že prišlo k dohode medzi nami a Breznom. Riešilo sa to v podstate hneď po sezóne, respektíve po mojom nástupe do funkcie. Prišli sme do Brezna s tým, že by sme chceli s nimi spolupracovať a nakoniec Brezno prišlo s ponukou, že by mohli byť našou farmou, čo výrazne uľahčuje prechod hráčov medzi ich mužstvom a naším áčkom. Taktiež aj po legislatívnej stránke to bude pre obe strany jednoduchšie,“ ozrejmil priebeh rokovaní o vzájomnej spolupráci športový manažér nášho tímu, Michal Hudec.

Vytvára sa tak trojuholník medzi naším A-mužstvom, Breznom a mládežou v Banskej Bystrici, čo je z hľadiska práce s mladými hráčmi pre náš klub jedna z najdôležitejších vecí. „Mladí chalani vo veku 18-21 rokov budú mať šancu hrať seniorský hokej, čo ich bude posúvať vpred, nakoľko toho času na ľade budú mať viac než by teoreticky dostali v našom áčku, prípadne niekde na hosťovaní v tímoch 1. ligy. Takto to máme po ruke a môžeme ich sledovať. Človek nikdy nevie a možno niektorí z juniorov dostanú následne šancu aj v hlavnom tíme,“ dodal na záver Michal Hudec.

V podobne priaznivom duchu vnímajú túto spoluprácu aj v neďalekom Brezne, kde sa podarilo s vypätím všetkých síl udržať si prvoligovú príslušnosť. „Od tejto spolupráce si sľubujeme stabilizáciu nášho tímu, aby sme nemali problém so záchranou ako v minulej sezóne. Chceme vychovávať mladých hráčov, dávať im priestor na ľade a motivovať ich, aby cítili, že majú šancu zabojovať o miesto v extralige. Koordinácia hráčov v rámci farmárskej spolupráce je oveľa jednoduchšia ako striedavé štarty, ktoré sme s Banskou Bystricou využívali v predošlom ročníku,“ uviedol na margo pripravovanej spolupráce prezident breznianskeho klubu, Jozef Janoštiak.