Vedeniu nášho klubu sa podarilo doplniť realizačný tím o nového asistenta trénera, ktorým je Rudolf Jendek a pod Urpín zároveň prichádza aj tréner brankárov Robin Danielsson.

V oboch prípadoch ide o trénerov s mimoriadnymi skúsenosťami. Rudolf Jendek má za sebou bohatú hokejovú kariéru na poste obrancu, je štvornásobným šampiónom najvyššej slovenskej súťaže. Po hráčskej kariére presedlal na trénerskú a dlhé roky pôsobil v bratislavskom Slovane, kde ako asistent trénera pôsobil pri tíme, ktorý pôsobil svojho času v KHL a následne aj po ich návrate na domácu scénu. V uplynulom ročníku bol hlavným kormidelníkom tímu HC Modré Krídla Slovan.

„Veríme, že zmena prinesie pozitíva smerom k našim mladým hokejistom, nakoľko nový asistent trénera má skúsenosti s prácou s mladými hráčmi, venuje sa aj skills coachingu. V tejto chvíli tak máme skills kouča v podobe Braňa Bendíka, ktorý sa venuje hráčom viac na individuálnej báze a budeme mať skills kouča aj priamo na pozícii asistenta trénera. Ide o človeka, ktorý sa vie povenovať mladým hráčom priamo v rámci kolektívneho tréningu,“ prezradil na margo voľby nového asistenta generálny riaditeľ Lukáš Opáth.

Zároveň sme oslovili aj samotného Rudolfa Jendeka, pre ktorého bude pôsobenie v Banskej Bystrici po rokoch strávených v Bratislave určite zmenou. Čo ho však viedlo k tomu, aby posilnil realizačný tím okolo Anttiho Karhulu a Tomáša Surového? „Po rozhovore s Lukášom Opáthom a Michalom Hudecom ma oslovila tvorba tímu silných korčuliarov so snahou zapracovať do mužstva mladšie ročníky. Následný rozhovor s hlavným trénerom Anttim Karhulom ma len utvrdil v rozhodnutí stať sa členom realizačného tímu Banskej Bystrice. V kádri sa nachádza množstvo hráčov, ktorých som mal možnosť trénovať v nedávnej minulosti, a tak verím, že nadviažeme na úspešnú spoluprácu a dokážeme naplniť očakávania vedenia klubu, fanúšikov a samozrejme vlastné, pretože tie sú vždy najvyššie.“

Náš klub musel zároveň riešiť otázku trénera brankárov a v osobe tridsaťpäťročného Robina Danielssona získavame progresívneho trénera, ktorý má napriek svojmu mladému veku bohaté skúsenosti. Okrem toho, že dlhé roky pôsobil pri dánskom národnom výbere do 18 rokov, trénoval dlhé roky v rodnom Švédsku, a to hneď na niekoľkých úrovniach – od dorasteneckých až po seniorské. V uplynulej sezóne pôsobil v rakúskom tíme Dornbirner EC, ktorý hráva v nadnárodnej ICEHL.

„Nakoľko sme sa nedohodli s Maxom Bačom, vedeli sme, že musíme tento post obsadiť, a to aj vzhľadom na to, že tréner brankárov pomáha aj mládeži – minimálne juniorke a dorastu. Tá pozícia je však veľmi ťažko obsaditeľná, chceli sme slovenského trénera, ale tých kvalitných nie je na Slovensku dostatok. Prešli sme aj s Michalom Hudecom veľa možných kandidátov na tento post, no nenašli sme to, čo by sme chceli. Tlačil nás čas, nakoľko Robin Rahm chcel vedieť, kto tu bude na tejto pozícii pôsobiť. Nakoniec sme našli tohto skvelého, mladého trénera, ktorý má veľké skúsenosti. Opäť to môže byť veľmi dobrá voľba nie len pre Robina, ale aj pre našich mladých brankárov. Všetko to dobre do seba zapadlo, realizačný tím je teraz vyvážený. Sú v ňom zahraniční, aj slovenskí tréneri a myslím, že tá chémia medzi nimi bude dobrá,“ vysvetľuje Lukáš Opáth, generálny riaditeľ klubu.

Robin Danielsson nám prezradil aké má očakávania od novej sezóny a prečo sa rozhodol prijať ponuku: “ Na začiatok som mal dobrý rozhovor s Michalom Hudecom aj Anttim o tíme, a o tom ako chcú veci budovať. Michal bol naozaj zanietený a priamy pri rozhovore o kádri a tiež som cítil, že naozaj chce, aby som sa stal súčasťou tímu. Rozhodnutie prijať ponuku uľahčil aj fakt, že Robina Rahma poznám dlhšie, už z  jeho pôsobenia vo Švédsku, ale aj to, že vidím veľký potenciál vo Filipovi a Matejovi. Rád sa rozvíjam a myslím si, že tento brankársky tím spolu so zvyškom tímu môže vytvoriť niečo veľké v sezóne 2022/2023. Konkrétnejšie uvidíme po prvých tímových stretnutiach.“

Realizačný tím HC ’05 Banská Bystrica

Hlavný tréner: Antti Karhula

Asistenti trénera: Rudolf Jendek, Tomáš Surový

Tréner brankárov: Robin Danielsson

Skills coach: Branislav Bendík

Kondičný tréner: Juraj Havír