Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica pri príležitosti osláv 100 rokov hokeja v Banskej Bystrici v nedeľnom zápase proti Popradu nastúpi v špeciálnej edícii retro dresov.  Zároveň v najbližších domácich zápasoch ocení osobnosti, ktoré sa podieľali na rozvoji hokeja v našom meste. 

Sto rokov hokeja v Banskej Bystrici je predovšetkým o pripomenutí a uctení si osobností, ktorí mali podiel na rozvoji hokeja v meste pod Urpínom, ale aj tých, ktorí boli pri jeho vzostupoch, pádoch či najväčších úspechoch.

V rámci storočnicovej sezóny prichádza na rad pripomenutie si všetkých zásadných momentov, ktoré viedli k napredovaniu hokeja v našom meste. Zároveň budeme oceňovať tých, ktorí priložili ruku k dielu a formovali rozvoj v ľadovom hokeji v Banskej Bystrici. Reč je o hráčoch, tréneroch, funkcionároch a iných legendách.

Zásadnými momentami pre rozvoj banskobystrického hokeja bolo aj zastrešenie ľadovej plochy v roku 1966, či založenie experimentálnej hokejovej triedy v roku 1969, čo samo o sebe viedlo k rozvoju mládeže zameranej na hokej v našom meste.

Na založení tejto triedy sa podieľali páni Jaroslav Starší, Prokop Hanousek a Ján Lehocký, ktorého sme pozvali, aby vhodil čestné úvodné buly nedeľného zápasu. Žiaľ, momentálny zdravotný stav pána Lehockého mu nedovolí zúčastniť sa ceremónii, ale sme radi, že v jeho mene príde prevziať ocenenie jeho vnuk. Okrem Jána Lehockého oceníme pred duelom proti Popradu čestnými plaketami aj ďalších 9 osobností. Budú to páni Ján Šimčík, Ondrej Snopko, Marián Chmelík, Dušan Daubner, Ivan Dzurák, Pavel Strieš, Ján Dilík, Ján Hegyi, a Juraj Pivka. Podobným spôsobom oceníme počas zvyšných domácich zápasov aj ďalšie osobnosti banskobystrického hokeja.

Spoločnosť im pri nástupe budú robiť mladí „barani“ 6. HT z Hokejovej školy Michala Handzuša, čím dôjde k prepojeniu dvoch generácii. Jednej môžeme ďakovať za ich prínos, tá druhá má všetko pred sebou a vo svojich vlastných rukách…

Nedeľné stretnutie 32. kola proti Popradu bude zároveň duelom, v ktorom nastúpime v edícii retro dresov. Tie následne pôjdu do dražby a niekoľko fanúšikov si tak bude môcť doplniť svoju zbierku dresov. Retro dresy čerpajú inšpiráciu z historických originálnych herných dresovktoré v minulosti obliekali hráči hlavného tímu a mládežníci z Banskej Bystrice.