Dnes, vo štvrtok 23.3.2023 nám bolo doručené uznesenie Disciplinárnej komisie SZĽH, ktorá zasadala 22.3.2023 ohľadom zákrokov počas štvrťfinálovej série Banská Bystrica a Spišská Nová Ves. Prehodnocované boli zákroky, ktorých sa dopustili Markus Kojo v čase 51:52 a Andrej Bíreš v čase 44:59 v 2. štvťfinálovom zápase, 17.3.2023. Taktiež disciplinárna komisia opätovne zasadla a prehodnotila aj pôvodné uznesenie po zákroku Anthonyho Nellisa hráča Spišskej Novej Vsi na nášho útočníka Brandena Troocka.

Disciplinárna komisia SZĽH potrestala za vrazenie na mantinel Markusa Koja zastavením činnosti na dva zápasy s účinnosťou od 22.3.2023 To znamená, že Markus dnes v dueli proti HK Spišská Nová Ves nenastúpi. Andrej Bíreš v sérii pokračuje ďalej s udeleným napomenutím. 

Antohnymu Nellisovi disciplinárna komisia po opätovnom prerokovaní udelila trest a zastavila činnosť na tri zápasy s účinnosťou od 22.3.2023.

K rozhodnutiam sa vyjadril Ľuboš Pisár, generálny manažér pre športovú oblasť: „DK SZĽH minulý týždeň nesprávnym rozhodnutím zasiahla do priebehu nášho kola playoff. Po našom opätovnom podnete na začatie disciplinárneho konania, DK zmenila svoje rozhodnutie, a podľa nás tentokrát rozhodla v prípade Nellisa správne. S čím ale nemôžeme súhlasiť, je výška trestu, ktorá je neadekvátna k závažnosti zranenia, ktoré Nellis spôsobil nášmu najlepšiemu strelcovi Troockovi, pre ktorého sa sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou skončila. Je pre nás nepochopiteľné, ako môže byť trest pre Nellisa len o 1 zápas väčší ako pre Koja, keďže ide o zákrok, ktorý vedie k tomu, že je napadnutý hráč mimo hry do konca sezóny, kde naopak zákrok Koja nemá následky a napadnutý hráč dohral daný zápas a hral aj v ďalších zápasoch.

Sme však radi, že členovia DK našli v sebe silu a odvahu otvoriť takúto vec aj po týždni, pretože keď ide o správnu vec, dôležité je, že sa napraví. Boli by sme ešte radšej, keby v budúcnosti podobné situácie už nenastávali. Aby tento prípad bol poučením pre všetkých v našom hokeji, a zároveň, aby ľudia zodpovední za nastavenie systému práce DK sa zamysleli nad sprofesionálnením členov disciplinárnej komisie.”