Vedenie nášho klubu s radosťou oznamuje, že v mužstve bude v novej sezóne pokračovať aj útočník Gilbert Gabor. Ten sa tak pridáva k početnej skupine hráčov z uplynulej sezóny, ktorí sa rozhodli predĺžiť zmluvy.

Srdciar, ktorý si získal nejedného fanúšika svojou obetavosťou, bude aj naďalej súčasťou posádky, ktorú povedú do novej sezóny tréner Antti Karhula a kapitán Ivan Ďatelinka. Gilberta Gabora netreba nejak zvlášť predstavovať, pôjde totiž už o jeho 5. sezónu strávenú v našom klube.

V januári tohto roka dosiahol zaujímavý míľnik v podobe 200. zápasu v drese s baranom na hrudi. V obrovskom špeciáli, ktorý klub uverejnil na počesť dosiahnutia tejto méty, Gilbert vyjadril niekoľko zaujímavých myšlienok. Tou najnosnejšou bolo, že reprezentovať náš klub a mesto Banská Bystrica je pre neho česť. Čo ho však viedlo k ďalšiemu pokračovaniu v tíme?

„Tých dôvodov pre zotrvanie bolo viac – naozaj sa mi v klube páči, mám skvelých spoluhráčov a páči sa mi aj mesto. Klub ma úžasných priaznivcov a zavážilo aj to, že mám poblíž rodinných príslušníkov, ktorí sú mi blízki. Zároveň však verím, že v novej sezóne budeme silnejší než vlani. Očakávam, že si z minulej sezóny vezmeme dobré veci, ktoré fungovali a zároveň, že sa poučíme z chýb, aby sme mohli byť v novom ročníku úspešní. Taktiež sa teším na podporu fanúšikov, pevne verím, že ich bude chodiť dostatok už od začiatku sezóny, vzhľadom na to, že štadión bude komplet hotový.“

Počas uplynulej sezóny zasiahol Gilbert Gabor do 49 duelov základnej časti, v ktorých nazbieral 15 bodov (4+11). V deviatich stretnutiach vyraďovacej časti prispel jedným presným zásahom. Počas sezóny sa však neraz potvrdilo, že Gilbert je vskutku univerzálny hráč, ktorý dokáže nastupovať v ktoromkoľvek útoku a vďaka svojej činnosti patrí vždy medzi platných hráčov tímu.

K zotrvaniu útočníka, ktorý sa teší obľube medzi fanúšikmi, povedal pár slov aj športový manažér tímu, Michal Hudec: „Gilbert je srdciar, ktorý vždy odovzdá všetko pre tím. Ide o univerzála, ktorý je v rámci zostavy použiteľný na krídle, ale aj v strede ako center. Samozrejme vyzdvihnúť treba jeho vynikajúcu hru v oslabení.“