Z Trenčína sme nedoviezli ani jednu výhry, „Barani“ prehrali aj druhý zápas predkola play-off, jediný gól strelil Martin Faško-Rudáš.

Stretnutie bolo menej vypäté a tvrdé ako úvodný duel, rozhodcovia rozdali výrazne viac trestných minút. Na gól sa čakalo do začiatku druhej tretiny. Dukla otvorila skóre a postupne z toho boli štyri presné zásahy v našej sieti. V závere už len znížil Martin Faško-Rudáš. Síce v presilovke, ale tie nám herne nešli, keďže ich zverenci Tuukku Poikonena hrali desať.

„Nebol to podľa mňa najlepší zápas. Mali sme šance, ale nepremenili sme ich a prehrali sme veľmi veľa súbojov jeden na jedného. S tým sa nedá vyhrávať. Je to najdôležitejšia vec, ktorú musíme vylepšiť do soboty. Každopádne, cieľ sa nemení a je rovnaký ako pred sériou, stále musíme vyhrať tri zápasy. Vieme, čo robiť a ako k tomu pristúpiť, takže to musíme urobiť. Potrebujeme vyhrávať súboje a byť lepší v detailoch,“ hodnotil fínsky tréner.

Kapitán Ivan Ďatelinka ľutoval aj nepremenené šance: „Netrestali sme chyby Trenčína a súper naše trestal. Šance sme nevyužili, hlavne za stavu 1:0. Nevedeli sme sa dotiahnuť na Duklu a tá nás potrestala dvomi rýchlymi gólmi. Presilovky musíme zlepšiť, treba prísť na to, čo by mohlo na súpera platiť,“ tvrdí skúsený obranca. Ani podľa neho sa ale ešte sezóna neskončila.

„V sobotu sa začína znovu od nuly, zbrane nezložíme. Pôjdeme do tohto duelu naplno, aby sme sezónu neskončili. Zatiaľ sa séria pre nás nevyvíja priaznivo, ale nezložili sme zbrane. Stále máme šancu, len musíme vyhrať domáci zápas. Táto séria je vypätá, nič si nedarujeme na ľade, každý chce vyhrať. Určite aj my v sobotu s tým pôjdeme do zápasu. Nič iné ako vyhrať sa od nás neočakáva. Nemáme už čo stratiť, pôjdeme do každého jedného duelu s Trenčínom s týmto vedomím,“ doplnil Ďatelinka.

Tretí zápas predkola medzi HC ´05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín je na programe v sobotu (27.3. o 17:00) aj v priamom prenose na RTVS 2. Prípadný štvrtý duel sa hrá v nedeľu (28.3. o 15:00) na Sport TV.