Séria výhier pokračuje a je na čísle tri. Toľkokrát po sebe sme počas aktuálnej sezóny ešte nevyhrali. Zároveň sa „Barani“ posunuli v tabuľke na desiate miesto, o dva body preskočili DVTK Jegesmedvék Miškolc.

Po výhrach proti spomínanému maďarskému tímu a Detve porazili banskobystrickí hokejisti aj Košice. Tri body sa ale nerodili ľahko. V poriadne divnej prvej tretine sme nehrali ideálne a prehrávali 0:1 gólom Eliaša. Úvodné dejstvo sa ukončilo predčasne kvôli diere v ľade. Po návrate z kabín sa dohrali dve minúty a 42 sekúnd, následne sa vymenili strany a začala druhá tretina. Patrik Lamper strelil na konci prvej tretiny rýchly gól zo šatne, keď tečoval v presilovke strelu Žiaka. Následne sa trafil aj D´Aoust a viedli sme. Skóre postupne navýšili Bdžoch a konečný výsledok 4:1 určil svojim druhým zásahom v stretnutí Lamper.

„Prvých 20 minút sme nehrali tak ako sme predstavovali, ale v druhej a tretej tretine sme hrali presne to, čo sme chceli. Myslím si, že sme si zaslúžili víťazstvo. Stále sa snažíme hrať jednoducho, chceme tak hrať. Máme nové veci, čo sa týka systému, na čo si hráči musia zvyknúť, ale aj do budúcnosti chceme hrať jednoduchšie,“ hodnotil výkon tréner Tuukka Poikonen. Hráči sa s ním zhodli: „Zo začiatku sme nehrali to, čo sme mali, ale po prestávke sme si niečo v šatni povedali a zlepšili sme hru. Vedeli sme, že sme hrali zle. Nastúpili sme do zápasu inak. Dôležité je, že sme vyhrali za tri body. Pre nás je každý zápas ako v play-off. Ideme do toho týmto štýlom. Mali sme negatívne šnúry a dúfam, že teraz príde pozitívna,“ tvrdí Patrik Lamper.

Obranca Martin Bdžoch si otvoril strelecký účet v našom tíme: „S radosťou prispejem do kasy, už tam mám niečo aj za príchodné. Gól ma potešil, ale je jedno, kto sa presadí, pretože tieto tri body sú pre nás veľmi dôležité. Nerodili sa však ľahko, hlavne vzhľadom na našu prvú tretinu. Chvalabohu sme sa prebrali a ďalších 40 minút bolo dobrých. Bolo to bojovné, začali sme plniť pokyny trénerov, hrali sme jednoduchšie a rýchlejšie,“ hovorí a pochvaľuje si aj trojzápasovú šnúru výhier: „Zmena trénera nám pomohla, ale dôležité je nevzdávať to, aj keď sa nedarí a určité veci nevychádzajú. Musíme hrať celých 60 minút. Vždy je čas dať gól a netreba predčasne vešať hlavy.“

Svoj trojstý zápas v najvyššej slovenskej súťaži odohral Michal Kabáč: „Ak mám pravdu povedať, tak som o tom nevedel, až kým som to nezbadal na sociálnych sieťach. Je to pekné číslo a verím, že pridám ďalších minimálne tristo. Spoluhráči ma za to aj skasírovali. Je to šatňová záležitosť, čiže nebudem prezrádzať, ale bola to príjemná suma. Nič hrozné,“ dodal stále mladý útočník.