Po karanténe sme sa síce vrátili výborne, výhrou v Detve, lenže tú sme nedokázali potvrdiť v stretnutí proti Novým Zámkom. Tie vo Zvolene zvíťazili 5:3 a ostali na čele tabuľky.

Do vedenia sa dostal súper, rýchlo však dokázal odpovedať Hunter Drew svojim prvým presným zásahom na Slovensku. Ako rozhodujúca sa ukázala prostredná tretina, v ktorej sme inkasovali dvakrát. Krátko po štarte poslednej periódy síce znížil Patrik Lamper, no hostia znova odskočili na dva góly po chybe Drewa. Tú svojim druhým presným zásahom potrestal Holovič. V hre bez brankára ešte iskierku nádeje vykresal Marek Sloboda, zhasol ju Filip Bajtek.

„Je to pre nás sklamanie. Očakával som od svojich zverencov lepší výkon aj výsledok. Nechcem sa na nič vyhovárať, ale nemyslím si, že príčina našej prehry bola v tom, že hráči mali v nohách piatkový zápas, ktorý prišiel po dlhej karanténe. Góly, ktoré sme obdržali, boli veľmi jednoduché. Aj z toho pramení moje sklamanie,“ hodnotil stretnutie hlavný tréner „Baranov“ – Norbert Javorčík.

„Mrzí nás táto prehra. Musíme byť hladnejší po góloch, viac sa tlačiť do bránky. Vyrobili sme lacné chyby pri inkasovaných góloch. Neviem, či to je tým, že sme mladé mužstvo a chýbajú nám skúsenosti, no to sa jednoducho nemôže stávať. Na každý gól sa nadrieme a potom inkasujeme po hlúpych stratách góly. Musíme to odstrániť ak chceme byť úspešní. Nemôžeme sa vyhovárať na to, že sme mohli mať v nohách zápas s Detvou. Sme mladé mužstvo a dobre fyzicky pripravené. Mňa gól teší, ale určite by som ho vymenil za víťazstvo. Padlo mi to v powerplay, znížili sme, ale už sa nám nepodarilo vyrovnať. Musíme sa z tejto prehry otriasť, zregenerovať za jeden deň a v utorok na Slovane bodovať naplno,“ verí Marek Sloboda, pre ktorého to bude špeciálne stretnutie, keďže je odchovancom práve „Belasých“.