23.9.2020

Vstup do štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu vyšiel hráčom HC ´05 Banská Bystrica na jednotku. Z ďalekých Michaloviec si po výhre 2:1 privážame sľubnú pozíciu do odvety, ktorá je na programe vo štvrtok o 17:30 na zimnom štadióne vo Zvolene.

Po bezgólovom úvodnom dejstve predviedli skvelý protiútok Filip Vašaš s Vladimírom Vybíralom, druhý menovaný bol na jeho konci a vychutnal si Škorvánka. Dvanásť sekúnd pred druhou sirénou zvýšil Josh Winquist. V poslednej dvadsaťminútovke sa Michalovce snažili aspoň vyrovnať a miestami predvádzali tlak, lenže skvele chytajúci Eugen Rabčan a výborná defenzívna hra nášho tímu dovolili skórovať iba Vladimírovi Mihalikovi: „Základ úspechu bola dobrá defenzíva, základ defenzívy je dobrý brankár. Rabčan nás podržal na ceste za výhrou. Dve tretiny sme odohrali slušný hokej a taký, ktorý sme si predsavzali. Samozrejme, berieme na vedomie silu Michaloviec, ktoré majú silových hráčov. Niekoľkokrát nás zamkli v pásme a bolo to očividné. Tretiu tretinu sme mali veľa vylúčených hokejistov, čím sme ponúkali domácim šancu ísť do enormných otáčok. Chlapci pracovali jeden za druhého a víťazstvo sme si nenechali zobrať,“ hodnotí tréner Javorčík.

Slová chvály často používal aj spomínaný gólman Rabčan: „Podali sme fantasticky výkon. Hrali sme jednoducho z pásma, čím sme súperovi zamedzili nejaké gólové tutovky. Toto mi pomohlo dostať sa do hernej pohody. Fungovala spolupráca medzi mnou a obrancami a na nikoho nemôžem nič zlé povedať. Priznávam, zo začiatku tam bola nervozita. Upokojenie nastalo po prvej tretine. Ďalšie dve som odchytal sústredene a uvoľnene. Okrem toho som si začal viac veriť,“ tvrdí mladík.

Neobáva sa ani pred odvetou: „Myslím si, že nám bude stačiť zopakovať hru zo súperovho ľadu. Michalovce hrajú profesorský hokej a nie sú rýchle. My sme v krátkych intervaloch točili hráčov, a to nám pomáhalo prehrávať ich. Pokiaľ všetko predvedieme ako v Michalovciach, nie je žiadny problém, aby sme postúpili do semifinále,“ myslí si Rabčan.

Banskobystričania určite pomýšľajú na postup do semifinále, no je tu ešte jedno hľadisko: „U nás prevláda spoločná motivácia. Hráme turnaj, ale stále ho vnímame ako súčasť prípravy. Áno, zohľadňujeme pravidlá týkajúce sa postupu, ale štvrtkový zápas bude skôr o generálke a vyladení detailov pred nástupom súťažného ročníka, ktorý sa začína 2. októbra,“ upokojuje Javorčík.

Hlavný tréner nášho tímu ozrejmil aj odchod Mateja Češíka, ten už v utorok hral za Michalovce: „Dlhodobo bol zafixovaný ako tretí center. Situácia sa zmenila po príchode Haydena Verbeeka. Určite sme nechceli Mateja držať ako hráča navyše. Radšej sme sa dohodli na ukončení zmluvy,“ doplnil. Odveta štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu je na programe vo štvrtok (24.9.) o 17:30 na zimnom štadióne vo Zvolene.

Predaj vstupeniek na zápas proti HK Dukla Ingema Michalovce je spustený! K dispozícii je len limitovaný počet, tak preto neváhajte ani chvíľku. Nájdete ich na tomto linku: https://www.ticketlive.sk/sk/event/hc-05-banska-bystrica-hk-dukla-ingema-michalovce-24-09-2020