Našich hokejistov čakal v rámci 20. kola Tipos extraligy náročný duel proti lídroví tabuľky z Nových Zámkov. Pod vedením Douga Sheddena sme však po dobrom výkone siahali na plný bodový zisk, keď sme ešte dve minúty pred koncom viedli. Napokon však hostia vyrovnali a v samostatných nájazdoch ukoristili extra bod.

Aj keď prvé striedania patrili v podstate hosťujúcim hráčom, boli sme to my, kto otvoril skóre zápasu. V 5. minúte sa o to postaral Alex Tamáši, ktorý poslal náš tím do vedenia, aby na jeho presný zásah nadviazal o dve minúty na to Björkung. Dvojgólový náskok nás posadil na koňa a umnou hrou sme v prvej tretine súpera do ničoho nepúšťali.

Úvod druhej tretiny priniesol kontaktný gól Novozámčanov, o ktorý sa postaral po 57 sekundách hry Jackson. Obraz hry sa postupne trochu menil, a to vďaka trom presilovým hrám, ktoré dostal náš súper k dispozícii v krátkom slede po sebe. Naši hráči na čele s brankárom Rahmom však odolávali a po 40 minútach sme mali nakročené k víťazstvu.

Táto situácia platila až do 59. minúty, kedy zverenci trénera Majorossa zariskovali a pri hre v šestici skóre duelu vyrovnali. Následne sme sa pokúsili strhnúť vedenie na našu stranu ešte v riadnom hracom čase, no všetka snaha končila na brankárovi Kantorovi. O osude duelu tak malo rozhodnúť predĺženie, ktoré však gól neprinieslo, a tak rozhodovali až samostatné nájazdy.

V nich sa v prvých šiestich sériách nerozhodlo a v 7. sérii neuspel náš Watling, aby následne rozhodol o extra bode pre svoj tím Jackson. Napriek urputnej snahe a dobrému výkonu tak ostáva pod Urpínom „iba“ bod za prehru po trestných strieľaniach.

HC ’05 Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 2:3 po s.n. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. Tamáši, 7. Björkung (Bíreš, Kabáč) – 21. Jackson (Johnson), 59. Johnson (Lee, Jackson), rozh. nájazd Jackson. Rozhodovali: Baluška, M. Korba – Bogdaň, Jedlička, vylúčení na dve min.: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 1788.

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Bačik, Holenda, Pavlin, Björkung, Ďatelinka, Frídel, Kojo – Šoltés, Kontos, Watling – Troock, Tamáši, Gašpar – Výhonský, Urbánek, Jendek – Sukeľ, Bíreš, Kabáč

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Mamčics, Jobek – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, T. Mikúš, Klempa – Števuliak, J. Mikúš, Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto

Doug Shedden, hlavný tréner: „Myslím, že chlapci tvrdo pracovali. Zároveň si myslím, že nemôžeme od nášho brankára žiadať viac, dnes bol excelentný. Mali sme sedem pokusov v nájazdoch a nedali sme gól, musíme strieľať pokiaľ ľad nie je v dobrom stave. Prípadný tretí gól mohol byť veľmi dôležitý. Vravel som svojim asistentom, že ak sa nám ho podarí dať, budeme blízko k dobrému výsledku, ale ak nie, budeme sa báť o výsledok. Oslabovkové formácie odviedli dobrú prácu, ubránili sme tri početné nevýhody, čo je pozitívum. Bolo tam veľa dobrého, dokonca viac než toho zlého. Momentálne sme tím, ktorý nachádza cestu k prehrám, miesto toho, aby sme nachádzali cestu za víťazstvami. Určite sa však cez to dostaneme. Hráči museli vstrebať za posledné dva dni veľa informácii, je to pre nich náročné. Možno sa im stalo, že miestami viac premýšľali ako hrali, no pokiaľ sa to otočí, budú to mať jednoduchšie. Jedno sa im však musí nechať, vzali si lekciu a odviedli dobrú prácu.“

Alex Tamáši: „Myslím si, že bod sa bude máliť. Ako prišiel nový tréner, bol tam zase nový impulz. Prvú tretinu sme, myslím si, odohrali výborne a dali sme dva góly, dostali sme sa na koňa. Tá druhá opäť nebola z našej strany ideálna, ale myslím si, že sme dobre kontrolovali hru. Škoda na konci toho 6 na 5, tá ich prvá lajna vie premieňať takéto príležitosti. Škoda, že sme to neudržali. Nový tréner vie čo robí, je skúsený a musíme sa držať toho, čo namixoval a myslím si, že to bude dobré. Bolo treba niečo zmeniť, vyzeralo to dobre. Musíme na tom ešte popracovať, no bude to na dobrej ceste.“