Karanténa našich hráčov neovplyvnila. Aspoň tak to vyzeralo na ľade v Detve. Zatiaľ čo väčšina klubov sa po nútenej pauze hlavne v prvej tretine hľadala, tak zverenci trénera Norberta Javorčíka boli v korčuľovaní viac než vyrovnaným súperom domáceho celku a zaslúžene získali tri body.

Vôbec prvýkrát v sezóne zvíťazili „Barani“ v riadnom hracom čase. Rozhodujúca bola tretia tretina. Za stavu 1:1 zhruba päť minút pred koncom rozhodol Martin Faško-Rudáš: „Je to úžasný pocit, keď vás v kabíne zvolia za najlepšieho hráča zápasu. Konkrétne Ádam Vay, keďže on bol najlepší predtým. V prvom rade však ďakujem tímu za môj prvý gól. Určite za to budem musieť prispieť do kasy. Nezáleží mi na tom, koľko to bude stáť a ani to presne neviem. Hlavné je víťazstvo,“ hovoril po stretnutí šťastný odchovanec breznianskeho hokeja.

Skóre otváral kapitán Ivan Ďatelinka, ktorému to v úvode ročníka a aj počas prípravy gólovo šľape: „Bol to pre nás veľmi dlhý čas bez zápasu, aj bez tréningu. Trénovali sme posledné štyri dni a myslím si, že sme sa celkom dobre do toho dostali. Odohrali sme slušný zápas. Musíme poďakovať aj kondičnému trénerovi Majovi Kalinovi, vládali sme, nezničil nás. Potrebujeme body, sme radi, že sme domácim pretrhli minisériu víťazstiev, bolo by fajn, aby sme sa aj my do takej šnúry teraz dostali,“ dúfa 37-ročný bek.

Spokojnosť s výsledkom i výkonom mohol prejaviť taktiež tréner Norbert Javorčík: „Bol to vyrovnaný zápas. Som rád za dobrý vstup ako aj za to, že sme počas celého stretnutia dobre korčuľovali. Všetci hráči predviedli po dlhej pauze dobrý výkon, ten sa podpísal pod kompaktný výkon celého mužstva. Výsledkovo to bolo dlho vyrovnané, no záver sme zvládli, konkrétne jedno prečíslenie a potom aj presilovku. Následne sme to už ustáli. Podržal nás aj brankár Vay, hlavne pri presilovkách súpera a po tečovaných strelách. Zastal si svoju úlohu. Dnes to bolo aj o detailoch, nových hráčov zatiaľ hodnotiť ešte nechcem,“ nechal sa počuť banskobystrický lodivod.

Najbližšie sa v nedeľu (8.11.) predstavíme na zvolenskom ľade proti HC Mikron Nové Zámky. Úvodné buly je na programe netradične o 13:00. Stretnutie vysiela TV Tipsport.