Dvanásť klubov hokejovej Tipos Extraligy sa v reakcii na súčasnú situáciu, v ktorej majú výrazný výpadok príjmov zo vstupného a kompenzácie za neúčasť divákov na štadiónoch sú v nedohľadne, rozhodli neodohrať v nedeľu 26. decembra kolo najvyššej slovenskej súťaže.
Nenastúpenie na zápasy berú ako formu protestu, ktorou chcú poukázať na fakt, že pri opatreniach i kompenzáciách za obmedzenia sa zabúda na šport i jednu z jeho slovenských vlajkových lodí – hokej.
Zápasom bez fanúšikov chýba potrebná emócia, navyše vstupné je pre účastníkov Tipos Extraligy významným zdrojom príjmov. Návštevnosť okrem play-off býva najvyššia práve v tomto vianočnom období.
Dvanásť klubov Tipos Extraligy by veľmi rado privítalo v hľadiskách verných divákov. Kluby však chápu, že dnešná situácia na Slovensku neumožňuje úplne otvorenie štadiónov. Aj z tohto dôvodu očakávajú zo strany štátu kompenzácie za výpadky príjmov rovnako, ako ich dostávajú iné odvetvia hospodárstva.
Po vianočných sviatkoch sa zástupcovia klubov Tipos Extraligy stretnú so štátnym tajomníkom pre šport Ivanom Husárom a preberú možnosti prípadnej podpory hokeja zo strany štátu. Zároveň navrhnú prípadné riešenia súčasnej nepriaznivej situácie.