Súčasťou banskobystrickej defenzívy bude od novej sezóny Matúš Holenda. Ten k nám prichádza po dvojročnej anabáze v Nových Zámkoch, kde sa vypracoval v lídra obranných radov.

Matúš Holenda je napriek stále relatívne mladému veku mimoriadne skúsený obranca, ktorý má na konte vyše tri stovky štartov v najvyššej slovenskej súťaži. Hokejovo vyrastal v Trenčíne, ktorého dres obliekal dlhé roky. Po sezóne 2018/2019 sa s materským klubom rozlúčil, aby sa následne po náročnom zranení rozohral v drese Považskej Bystrice. Odtiaľ už zamieril do spomínaných Nových Zámkov.

„Všetko to vlastne začalo ukončením minulej sezóny a riešením mojej budúcnosti. Veľmi ma potešil záujem zo strany baranov, a tak sme začali rokovať. Veľkú rolu zohral aj fakt, že v kádri sú mená, ktoré veľmi dobre poznám a sú moji kamaráti. Keď som sa ich pýtal na detaily, počul som len pozitívne ohlasy v každom jednom smere. Banskú Bystricu vnímam ako veľmi pekné a historické mesto, tak ako aj klub. Keď som si pospájal všetky skladačky a zložili sme s vedením zmluvu, s radosťou som ju podpísal (úsmev),“ povedal po podpise zmluvy s naším klubom.

Ofenzívne ladený obranca s vycíbreným humorom patril v každom z tímov k obľúbencom medzi spoluhráčmi, aj fanúšikmi. Dvadsaťsedemročný bek v minulosti štartoval aj na svetovom šampionáte do 20 rokov, odkiaľ si priviezol bronzovú medailu. Veľmi dobre sa tak pozná okrem iného aj s Dávidom Šoltésom, Michalom Kabáčom a Patrikom Bačikom, ktorí boli súčasťou bronzového úspechu. Aké sú však jeho očakávania od nového ročníka?

„Rád by som pomohol tímu k čo najlepším výkonom. Minulú sezónu som baranov sledoval cez play-off a videl som tam veľký potenciál. Verím, že si všetko dobre sadne a spoločne sa dostaneme čo najďalej a spolu s celou bystrickou hokejovou rodinou si užijeme celú sezónu. Ešte by som chcel povedať jeden zaujímavý fakt, a to je, že môj dátum narodenia je 20.4., čo je znamenie baran. Od 21.4 už je znamenie býk. To ma núti sa zamyslieť nad detailom, že práve od býkov idem k baranom. To nevymyslíš, to je život,“ dodal na záver obranca, ktorý v rámci uplynulej sezóny zaznamenal 10 bodov (2+8).

K spečateniu zmluvy s Matúšom Holendom poskytol svoje stanovisko aj náš športový manažér, Michal Hudec: „Matúš je obrancom s dobrou rozohrávkou. Je použiteľný v oslabeniach a aj presilovkách. Prináša so sebou dobré líderské schopnosti a povahu, čo prispelo k tomu, že z neho v Nových Zámkoch urobili kapitána tímu.“

No a na záver jedná perlička. Matúš Holenda si pre banskobystrických priaznivcov pripravil nasledujúce video: