Po troch výhrach v rade prišlo vytriezvenie… V piatkovom 7. kole sme totiž podľahli poslednému Trenčínu.

Aj napriek tomu, že sme od úvodných sekúnd zamestnávali Lacouveeho, boli to hostia, ktorí vystrkovali rožky o čosi viac. Po nenápadnom úvode ukazovali smer, ktorým sa bude zápas vyvíjať. Najprv pohrozil v 5. minúte delovkou Starosta a pri vylúčení Bačika z 10. minúty hostia otvorili skóre zápasu – zakončenie Flicka prepadlo cez Rahma a puk doklepol do brány Čacho. Na začiatku 14. minúty skúsil prekvapiť spoza brány Thelin, o tri minúty na to hasil v poslednej chvíli Björkung pri šanci Petráša. V závere tretiny ešte pohrozil Bíreš a úvodné dejstvo zakončilo vylúčenie Flicka.

To sme však nepretavili vo vyrovnávajúci gól a prišiel druhý úder hostí. V 25. minúte Sloboda dobre našiel Petráša a ten bez váhania prekonal Rahma strelou k žrdi. Na tento zásah mohol odpovedať Björkung, ktorý sa ocitol v príležitosti, no na pozorného Lacouveeho nenašiel recept. V 36. minúte prišlo dvojnásobné vylúčenie na našej strane, čo potrestal gólom na 0:3 obranca Pietroniro.

Po tomto momente sa postavil medzi tri žrde Belányi a trénerský tím okolo Karhulu skúšal v záverečnej tretine preskupiť niektoré formácie. Hostia od úvodu tretej tretiny kúskovali hru častými prerušeniami, no tie im padali vhod. V 43. minúte udrel Čacho, jeho gól však napokon neplatil. Ani to však nebol budíček pre našich hráčov, ktorí v 46. minúte inkasovali štvrtýkrát. Do streleckej listiny sa druhým gólom zapísal Petráš. O dve minúty na to bol vo veľkej šanci Urbánek, no ani on nenašiel recept na brankársku jednotku Dukly. To sa nepodarilo ani Tamášimu a Lužovi a zákonite prišiel trest. Hosťom sa v 57. minúte podarilo vsietiť ďalší presilovkový gól, pri vylúčení Jendeka zvyšoval náskok Dukly nový prírastok v tíme, Rob Flick. No a aby toho nebolo málo, zhruba 70 sekúnd pred koncom prišiel aj šiesty gól, keď Belányiho prekonal aj náš bývalý hráč, Marek Sloboda.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 10. Čacho (Flick, Pietroniro), 25. Š. Petráš (M. Sloboda, Hlaváč), 36. Pietroniro (Thelin), 46. Š. Petráš (Čacho, LaCouvee), 57. Flick, 59. M. Sloboda (Čacho, Flick). Rozhodovali: Moller, Krajčík – Hajnik, Vyšný – Jonák. Diváci: 1983

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (36. Belányi) – Björkung, Bačik, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Gašpar, Kontos, Bíreš – Bača, J. Sukeľ, Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, Jendek

HK Dukla Trenčín: LaCouvee (Borák) – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo