S cieľom zlepšiť informovanosť našich priaznivcov prichádzame so staronovou rubrikou s názvom týždenné preview a review. V nasledujúcich riadkoch si priblížime program nášho tímu v novom týždni, zároveň sa však ešte predtým obhliadneme za nedávno skončeným týždňom. Bližšie sa pozrieme aj na absencie hráčov hlavného mužstva.

Návrat k minulému týždňu

Začneme zhodnotením uplynulého týždňa, v ktorom sme odohrali tri stretnutia. Dve z nich boli na domácom ľade, najprv prišla výhra 7:3 proti Popradu. Skóre stretnutia otvoril gólom v oslabení Alex Výhonský. Išlo tak o tretí gól v oslabení nášho mužstvo v rade, čo je naozaj nevídaná štatistika. Tie predchádzajúce dva padli ešte v závere minulého roka, v stretnutí vo Zvolene a postarali sa o ne Gilbert Gabor a Chase Berger. Proti Popradu sa výborne uviedol Westin Michaud, ktorý pri svojej premiére zaznamenal gól a dve asistencie. Pre náš klubový web po stretnutí poskytol exkluzívny rozhovor, ktorý si môžete prečítať tu. Ešte viac sa zaskvel Nikita Scherbak, ktorý obohatil svoje konto o 4 body (2+2). Týmto počinom tak dosiahol na métu 20 bodov. Tretiu asistenciu v aktuálnom ročníku zaknihoval brankár Filip Belányi.

 

Následne však prišiel „výbuch“ v podobe nezvládnutej prvej tretiny v Liptovskom Mikuláši. Po 78 sekundách viedli Liptáci už trojgólovým rozdielom. Z nášho tímu sa gólovo presadil Jake Cardwell, ktorý si tak s tromi gólmi vytvoril gólové maximum v našom drese. Naopak, bodové maximum si vytvoril Alex Výhonský, ktorý asistenciou na gól Scherbaka získal 7. bod v prebiehajúcom ročníku. Vlani získal v 44 zápasoch 6 bodov, v tomto ročníku ich teda má na konte o jeden viac, a to už po 22 zápasoch. Pre Gilberta Gabora to bol 200. zápas v najvyššej slovenskej súťaži, k čomu sme vám po stretnutí priniesli samostatný „špeciál“. V ňom sme spoločne s Gabym zaspomínali na jeho doterajšie pôsobenie pod Urpínom. Celý článok je možné prečítať si tu.

Týždeň sme uzavreli pohronským derby proti Zvolenu, ktoré nám však najmä po ofenzívnej stránke vôbec nevyšlo. V prvej tretine síce prišli dobré príležitosti a aj tyč po strele Michauda, napokon sme však Adama Trenčana v bráne Zvolena neprekonali. Súperovi k trom bodom postačil jediný gól z hokejky Puliša, čo pre nás znamenalo 11. ligovú prehru proti Zvolenu v rade. Ide tak o veľmi nelichotivú bilanciu, ktorá vzhľadom na vyrovnanosť niektorých zápasov vyznieva hrozivo. Bol to navyše už piaty zápas v aktuálnom ročníku, kedy sme sa gólovo nedokázali presadiť. Potešujúca je však forma brankára Weningera, ktorý proti Zvolenu pochytal 97,44% striel, vďaka čomu má po 5 vystúpeniach v našom drese bilanciu úspešnosti zákrokov 93,75%.

Program aktuálneho týždňa

V novom týždni nás čaká porcia troch náročných duelov. Všetko odštartujeme utorkovým meraním síl na ľade Nitry, k čomu vám samozrejme prinesieme samostatné preview. Pôjde však o dohrávku 18. kola, ktoré sa malo pôvodne odohrať ešte v novembri, no pre problémy s koronavírusom v kabíne Nitry muselo byť toto stretnutie odložené. Tréner Ivan Droppa už po stretnutí proti Zvolenu avizoval, že musí prísť k zlepšeniu vo viacerých oblastiach. „Musíme jednoznačne zlepšiť presilovky, ktoré sme mali štyri, z toho jednu krátku päť na tri. V podstate sme si tam nevypracovali šancu, takže tam vidím veľký priestor na zlepšenie,“ povedal hlavný kormidelník, ktorý taktiež dodal, že na tejto hernej činnosti budú s tímom pracovať aj v príprave na blížiace sa zápasy.

V piatok 14. januára príde ďalšie stretnutie proti Nitre, tentokrát však v opačnom garde a „corgoni“ zavítajú pod Urpín. Pôjde o zápas 29. kola, ktoré majú na programe momentálne všetky ostatné tímy v lige.

Týždeň uzatvoríme meraním síl proti aktuálnemu lídrovi tabuľky, bratislavskému Slovanu. S veľkou pravdepodobnosťou tak zavíta do Banskej Bystrica aj obranca Alex Breton, rovnako špecifický zápas to bude aj pre nášho Patrika Bačika, ktorý sa postupne etabloval v našej defenzíve a patrí medzi kľúčové postavy našej obrany. Stretnutie by mala odvysielať televízna stanica SPORT 1, no oveľa radšej by sme boli, keby už môžeme na štadióne privítať aspoň určitý počet divákov.

Absencie v tíme

Pozitívom nateraz ostáva, že dlhodobo absentujúca dvojica obrancov Ivan Ďatelinka a Martin Bdžoch sú opäť v tréningovom procese s hlavným mužstvom. Do zostavy sa v zápase proti Nitre vráti útočník Dávid Šoltés, ktorý je po krátkej absencii pripravený pomôcť mužstvu. Počítať naďalej nemôžeme s Adamom Žiakom. Zo zdravotných dôvodov sú mimo zostavy aj Mitchell Fossier a Filip Vašaš.