V úvode nového týždňa si zrekapitulujeme uplynulých sedem dní a zároveň sa pozrieme na prognózu toho, čo nás čaká v priebehu najbližších dní.

Návrat k minulému týždňu

Nedávno skončený týždeň bol poriadne turbulentný. Stretnutia proti tímom z elitnej štvorky, uvoľnenie opatrení a s ním súvisiace prípravy na návrat fanúšikov, príchod nového trénera a dve hráčske výmeny. Poďme však pekne po poriadku. Na úvod potešila výhra utorková na ľade Nitry, kde sme predviedli zodpovedný výkon. Zaujal fakt, že sa presadili hráči „spodnej šestky“, čo je v hokejovej terminológii označenie pre tretí a štvrtý útok. Najmä útok s Tamášim, Kabáčom a Výhonským potvrdzoval nárast formy. Pre Alexa Tamášiho išlo o druhý trojbodový zápis v aktuálnom ročníku.

V stredu prišlo avizované uvoľnenie opatrení, s čím súviseli hodiny príprav na návrat fanúšikov. Tí sa v piatok dočkali a po 689 dňoch zavítali na banskobystrické tribúny. Ešte medzičasom prišli do tímu Matej Bača a Patrik Lamper, s tímom sa rozlúčili Matej Galbavý a Nikita Scherbak. Mužstvo prevzal fínsky tréner Antti Karhula, ktorého profil a vyjadrenie sme vám priniesli v deň jeho prvého tréningu. V piatok už viedol náš tím v televíznom zápase proti Nitre, v ktorom necelých 750 priaznivcov videlo výhru Nitry v pomere 2:1. Do zostavy sa po dlhom čase vrátil Martin Bdžoch. O všetkom rozhodla už prvá tretina a víťazný gól Bučeka zo 16. minúty. Strelecký účet v našom drese si otvoril obranca Victor Björkung. Dvojzápas s Nitrou tak priniesol klubu tri body.

V nedeľu nás čakala náročná misia v podobe lídra tabuľky, ktorým je dlhodobo bratislavský Slovan. Do zostavy sa vrátil kapitán Ivan Ďatelinka, no návrat si podľa jeho slov predstavoval inak. Slovanu sme podľahli 2:6, opäť rozhodla nezvládnutá prvá tretina, po ktorej svietil na tabuli stav 0:4.

V novom týždni pestrá paleta súperov

Aktuálny týždeň odštartujeme utorkovým zápasom proti Michalovciam. K tomuto stretnutiu pripravíme už tradične samostatné preview, no už teraz stojí za zmienku ich 6-zápasová šnúra víťazstiev. V priemere vyprodukujú necelé 3 góly na zápas (!), napriek tomu však podávajú pomerne konzistentné výkony a právom im patrí tretia priečka tabuľky.

V piatok nás v domácom prostredí čaká posledný Liptovský Mikuláš, ktorý z posledných deviatich stretnutí zvíťazil len raz – proti nám. Tomuto súperovi tak rozhodne máme čo vracať, postarali sa totiž o nevídanú prvú tretinu, v ktorej sme inkasovali až pätkrát, z toho 3 góly padli už v úvodných 78 sekundách. Napriek tomu však máme proti Liptákom pomerne priaznivú bilanciu a nič iné ako tri body sa nebude očakávať.

Týždeň uzavrieme znovu na našom ľade, v stretnutí proti Spišskej Novej Vsi. Tá momentálne ťahá nepriaznivú, 6-zápasovú sériu prehier. Napriek tomu im však patrí so ziskom 42 bodov siedme miesto. V týždni na nich čaká Liptovský Mikuláš a následne Košice.

Hlavný tréner Antti Karhula už po prehre proti Slovanu avizoval, že má niekoľko myšlienok ako zlepšiť našu hru: „Čo sa týka vecí ktoré musíme zlepšiť – sú dva faktory. V defenzíve sú to detaily ako preberanie hráčov, hra v oslabení, musíme sa tiež vyvarovať hlúpym chybám. V ofenzíve sme dokázali vybojovať dosť pukov, ale nevedeli sme nájsť cestu k ich bráne. Potrebujeme ukázať chlapcom ako si vytvoriť toho viac, ako sa dostať s pukom na os ihriska. Mali sme však len dva tréningy, ale mám niekoľko nápadov ako oživiť našu hru v útočnom pásme. Myslím, že chlapci bojujú a že v tíme je dobrá atmosféra.“

Ani jedno z troch stretnutí neplánuje odvysielať žiadna z televízii, a tak sa o prenosy z našich stretnutí postará TIPSPORT TV.

Absencie v tíme

Po nekonečnej maródke v defenzíve prešla smola na viacerých útočníkov. Mitch Fossier sa zotavuje zo zranenia v hornej časti tela, Alex Výhonský naďalej bojuje s problémami v dolnej časti tela. Podľa jeho slov je veľmi sklamaný, že ho zdravotné ťažkosti pribrzdili v čase kedy pociťoval vzostup formy. Alex Tamáši proti Slovanu nenastúpil z dôvodu choroby. Po zápase so Slovanom a nešťastnom zákroku bude na pár zápasov chýbať aj Michal Kabáč. Dlhodobo ostáva mimo zostavu stále Adam Žiak kvôli zraneniu v dolnej časti tela.