Vedenie klubu HC ’05 Banská Bystrica oznamuje svojím priaznivcom, že došlo k ukončeniu vzájomnej spolupráce so športovým manažérom klubu, Júliusom Kovalom.

Tridsaťjedenročný odchovanec banskobystrického hokeja pôsobil na pozícii športového manažéra od sezóny 2015/2016. Obrovskou mierou sa tak pričinil k dosiahnutiu najväčších úspechov nášho klubu a k zisku historického „hetriku“, teda troch titulov v rade.

Mal veľký podiel na tom, že banskobystrický dres obliekali hráči, ktorí sa zapísali zlatým písmom do histórie klubu a niektorí z nich dokonca aj do histórie najvyššej slovenskej súťaže. Jedným z takých hráčov je Matthew Maione, ktorý v sezóne 2016/2017 stanovil rekord v počte získaných bodov z pozície obrancu a tento rekord ostáva naďalej neprekonaný.

Asi len ťažko dostatočne poďakovať Júliusovi Kovalovi za odvedenú prácu pri podpisoch hviezdnych hráčov, ktorí dvíhali úroveň nie len nášho klubu, ale aj celej súťaže. Viacerí z nich nasmerovali svoje kroky do lepších líg, za lepšími podmienkami a vyššou kvalitou a vďaka pôsobeniu v Banskej Bystrici odštartovali svoje kariéry na starom kontinente.

Roky práce priniesli svoje ovocie a aj keď sa naše cesty rozchádzajú, touto cestou by sme radi Júliusovi poďakovali za všetko, čo urobil pre hokej v Banskej Bystrici a prajeme mu v jeho ďalších kariérnych krokoch, ale aj v jeho osobnom živote veľa úspechov.

Julo, ďakujeme!