Vedenie nášho klubu oznamuje, že prišlo k vzájomnej dohode s útočníkom Andreasom Štrauchom, ktorý bude súčasťou tímu Douga Sheddena v nadchádzajúcej sezóne 2023/2024.

Popradský rodák zakončil vlaňajšiu sezónu v drese tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš, kam zamieril po predčasnom konci jeho pôsobenia v Spišskej Novej Vsi. Dvadsaťdeväťročný krídelník naskočil počas uplynulého ročníka do 44 duelov, v ktorých vyprodukoval 18 bodov (9+9).

Andreas začínal s hokejom v rodnom meste, kde dostal prvú príležitosť v hlavnom mužstve už v sezóne 2013/14. Pod Tatrami zotrval až do konca sezóny 2017/18, odkiaľ zamieril do Nových Zámkov. Hoci sa po jednej sezóne strávenej na juhu Slovenska vrátil do Popradu, počas sezóny 2019/20 bol súčasťou výmeny, v rámci ktorej putoval do Zvolena. Koncom prestupového obdobia však opäť menil dres a spomínaný ročník dohral v drese Michaloviec.

Na konci októbra 2020 posilnil Liptovský Mikuláš, kde patril medzi ofenzívnych lídrov a svoje konto obohatil v 46 dueloch o 32 bodov. Tým zároveň vyrovnal svoj osobný rekord, ktorý zaznamenal ešte v drese Popradu. Od sezóny 2021/22 obliekal dres Spišskej Novej Vsi, ktorej 15 gólmi dopomohol k účasti v predkole play-off. Spoluprácu s “rysmi” síce predĺžil o ďalšiu sezónu, no počas nej putoval opäť na Liptov, ktorý bol zároveň jeho posledným pôsobiskom.

Ako sa však zrodil jeho príchod pod Urpín? „Prvý kontakt s pánom Pisárom prebehol už v strede sezóny, keď som odchádzal zo Spišskej Novej Vsi. Po sezóne sme mali osobné stretnutie, po ktorom už agent dotiahol pár detailov. Teším sa na novú výzvu, Banská Bystrica je úspešný klub a dobrá organizácia. Verím, že prispejem svojimi výkonmi k spoločnému cieľu. Teším sa na nové prostredie,” neskrýval nadšenie krídelník s vyše 450 štartmi v najvyššej súťaži.

„Čo sa týka očakávaní, tak v klube, akým je Banská Bystrica, sú vždy vysoké. Verím, že budeme robiť fanúšikom radosť a že spolu zažijeme úspešnú a hlavne dlhú sezónu s víťazným koncom. Osobne chcem hrať najlepší hokej, aký viem a všetko podriadiť tímovému úspechu,” prezradil po podpise zmluvy hráč, pre ktorého bude pôsobenie pod Urpínom už siedmym v rámci najvyššej slovenskej súťaže.

K podpisu zmluvy sa vyjadril aj Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti: „Andreasa sledujem od prvého dňa ako som začal pracovať pre Banskú Bystricu, keď ešte hral v Spišskej Novej Vsi. Už vtedy ma zaujal svojou rýchlosťou a dravosťou, vždy bol v miestach, kde sa niečo dialo. V uplynulej sezóne nastala možnosť uskutočniť výmenu, ale pre nás ešte nebol ten správny čas. Po sezóne sme sa však stretli a videl som v ňom nie len chalana, ktorý má hokejové zručnosti a myslenie, ale je aj tímovo orientovaný, blokuje strely. Hrá obetavo, vyhráva osobné súboje a to je to, čo ma presvedčilo, že by vhodne zapadol do nášho tímu. Verím, že aj napriek tomu, že minulú sezónu mal ťažšiu a nedarilo sa mu až tak, ako chcel, je pripravený a hladný po tom ukázať, že vie byť ten rozhodujúci faktor v každom zápase a vie plniť aj úlohy, ktoré vedú k víťazstvám.“

Štrauch má na konte aj 9 štartov v najcennejšom drese, v ktorom zaknihoval 6 bodov (2+4). V rámci najvyššej slovenskej súťaže činí jeho bodový priemer takmer 0.5 bodu na zápas a v našom klube pevne veríme, že nadviaže na svoje najproduktívnejšie sezóny a bude pre našu ofenzívu dôležitým prínosom.

Andreas, vitaj pod Urpínom!