Len nedávno ukončil svoju bohatú, úspešnú, profesionálnu kariéru a v nedeľu sa dočká ďalšej pocty. Úvodné buly nedeľného derby zápasu obstará banskobystrická legenda Vladimír „Dracula“ Moravčík.

Veľký podporovateľ nášho klubu, zakladateľ a tvár podujatia DFN Universe, zažije rozlúčku s banskobystrickým publikom. Fanúšikom bojových športov bude jasné, že nejde o náhodné spojenie – banskobystrická Tipsport aréna bude hostiť už 22. októbra podujatie s názvom DFN 8 – Boj o trón.

Najväčší galavečer bojových športov v našom regióne však bude už bez priamej účasti Vlada Moravčíka, ktorý po hlavnom zápase večera na zvolenskom DFN 7 ukončil svoju fantastickú kariéru. Niekoľkonásobný svetový, európsky aj interkontinentálny šampión viacerých prestížnych organizácii absolvoval 96 profesionálnych zápasov s úctyhodnou bilanciou – 85 výhier, 2 remízy a iba 9 prehier.

„Je mi to veľmi ľúto, že som sa neukázal doma na novučičkom zimáku, ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy,“ hovorí pred októbrovým DFN 8 legendárny Vladimír “Dracula “ Moravčík.

Napokon si však užije ovácie fanúšikov pri vhodení úvodného buly pohronského derby, ktoré bude súčasťou televízneho vysielania verejnoprávnej RTVS. Ďalším veľkým lákadlom bude aj predstavenie nového opasku pre šampióna DFN, o ktorý sa bude bojovať práve 22.10.2022.

V hlavnom zápase večera sa v boji o titul šampióna DFN v divízii do 77 kg stretne Juraj Tutura a Alex Fernández. Práve Tutura je odborníkmi považovaný za nástupcu Vladimíra Moravčíka. „Neskutočne sa teším na tento večer pred banskobystrickým publikom, ktoré vždy vytváralo skvelú atmosféru. Verím, že pôjde o najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Bystrici konal,“ povedal viac k chystanej show Vladimír Piperek, promotér a organizátor DFN.