V nedeľnom 10. kole pricestovali pod Urpín hráči Popradu, ktorí pred stretnutím nevyhrali v troch dueloch v rade. Napokon však vďaka brankárovi Petersovi a našej neefektivite dokázali triumfovať a domov tak pocestujú s plným bodovým ziskom.

Už po dvoch minútach sledovali necelé dve tisícky divákov samostatný nájazd Kukuču, mladý útočník zoči-voči Rahmovi neuspel. Duel sa od úvodných sekúnd niesol v svižnom tempe, oba celky išli za víťazstvom a bojovný hokej sa divákom páčil. Na začiatku 8. minúty mohol otvoriť skóre Sojka, o vyše minúty bol na opačnej strane opäť blízko gólu Kukuča. Jeho tím napokon išiel do vedenia v 14. minúte, keď ťažil z tlaku dohratej presilovky a voľný Kotvan poslal puk do horného rohu Rahmovej svätyne. Nášmu tímu však netrvalo dlho a prišla okamžitá odpoveď, už po 35 sekundách od gólu vyrovnával na 1:1 Ivan Ďatelinka.

V prostrednej časti hry sme nevyužili viaceré šance, dvakrát sme trafili do konštrukciu Petersovej brány, a tak sme pykali v 37. minúte. Svitana mal priestor v medzikruží a švihom poslal puk do horného rohu pod brvno.

Úvod tretej dvadsaťminútovky mohol pretaviť na vyrovnávajúci gól Tamáši, ktorý si v zápase proti Popradu pripísal 200. extraligový štart v našom drese. Ten sa ocitol v krátkom časovom slede v dvoch dobrých šanciach, no hostia odolávali. V 50. minúte triafal brvno našej brány Svitana, ktorý sa v presilovej hre prezentoval dobrým zakončením. V snahe vyrovnať sme sa pokúšali urobiť niečo s výsledkom, no doplatili sme na neefektivitu a prišla ďalšia rana Popradu. V 57. minúte sa po snahe Záborského dostal k puku priebojný Paukovček a hráč, ktorý v minulej sezóne obliekal náš dres, priniesol definitívu. Nepomohol ani vabank v podobe hry bez brankára a z duelu proti Popradčanom odchádzame napokon bez bodu.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Ďatelinka (Urbánek) – 14. Kotvan (Yogan, Bokroš), 37. Svitana (Mlynarovič), 57. Paukovček (Záborský, Yogan). Rozhodovali: Baluška, Jobbágy – Hajnik, Kacej – J. Konc st., vylúčení na dve min.: 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1983 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Luža, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Bíreš, Kontos, Kabáč – Šoltés, Tamáši, Jendek – J. Sukeľ, Urbánek, R. Gašpar – Výhonský, Sojka, Gabor

HK Poprad: Peters (Valluš) – Brincko, Drgoň, Meliško, Bokroš, M. Mešár, Kotvan, Dlugoš, Nahalka – Záborský, Skokan, Yogan – Matej Paločko, Mlynarovič, Svitana – M. Suchý, Bubela, Kukuča – S. Petráš, Paukovček, Valigura

Rudolf Jendek, tréner HC ’05 Banská Bystrica: „Z nášho pohľadu sme od začiatku cítili, že nám nejdú nohy, nemali sme tú agresivitu, ktorú sme mali v Nových Zámkoch. V podstate ten nastavený rytmus tréningov nebudeme cítiť za dva-tri dni, ale treba tomu čas. Po zápase sme chlapcom poďakovali za výkon, lebo bojovnosť tam určite bola, ale ako hovorím chýbal nám nejaký ten krôčik. Musíme dať hlavy hore a pripraviť sa dobre na utorok, kde by sme potrebovali získať body. Následne máme v podstate týždeň a pol na to, aby sme si nastavili veci tak, ako potrebujeme my. V presilovkách sme sa dostali do dobrých šancí, treba to naozaj využiť. Trochu nám chýba kľud v koncovke, ale po tom, čo sa udialo sa nedivím. Potrebujeme chvíľu času na to, aby sa to upratalo. Myslím, že sme Poprad prestrieľali, nebolo tam toľko šancí z ich strany. Vo finálnej fáze to musí byť rýchlejšie a bude to úspešnejšie.“

Alex Tamáši, útočník HC ’05 Banská Bystrica: „Nemali sme úplne ideálny vstup do toho zápasu, mal som pocit ako by nám nešli nohy tak, ako by nám mali ísť. Koniec koncov, myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, súpera sme nepustili do nejakých veľkých, vyložených šancí. V tretej tretine sme dominovali, no nevyužili sme príležitosti, ktoré sme mali. Svoje šance musím premieňať, v presilovke som dostal výbornú nahrávku od Jendeka a z toho musím dávať góly. Čo sa týka môjho 200. zápasu za Banskú Bystricu, nevedel som o tom, prekvapilo ma to. Určite aj potešilo, že to sledujú a že si na mňa spomenuli, takže bolo to také potešenie pre mňa.“