V rámci prípravy na nový ročník hokejovej Tipos extraligy vycestovali naši hokejisti do susedného Rakúska, kde nastúpili proti účastníkovi nadnárodnej ICEHL, tímu Graz 99ers.

V úvodnom dejstve sme sa dokázali ujať vedenia, keď v 15. minúte otváral skóre stretnutia Björkung. Švédsky obranca prekonal domáceho brankára po strele príklepom a do šatní sme tak odchádzali s najtesnejším jednogólovým náskokom.

Na začiatku druhej tretiny sme prežili oslabenie po vylúčení Baču a v 29. minúte zvyšoval na 2:0 z nášho pohľadu Šoltés. Domácim sa podarilo odpovedať až v 44. minúte, po prihrávke Schiechla znižoval na 1:2 Fladeby. V 52. minúte sme však opäť viedli dvojgólovým rozdielom, po prihrávke Bíreša nasmeroval puk za chrbát brankára domácich Alex Výhonský. Graz sa však nevzdával a tri minúty pred koncom sa opäť dotiahli na rozdiel jedného gólu po presnom zásahu Granholma.

Domáci hokejisti skúšali v samotnom závere absolútny vabank v podobe hry bez brankára, no napriek jednej sľubnej šanci dokázali naši hráči napokon zvíťaziť.

Graz 99ers – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 44. Fladeby, 57. Granholm – 15. Björkung, 29. Šoltés, 52. Výhonský

Graz 99ers: Wieser – Kernberger, Boivin, Kirchschläger, Bouramann, Pfeffer, Egger, Kutzer, Salonen – Antonitsch, Schiechl, Fladeby – Zusevics, Alagic, Woger – Pesendorfer, Oberkofler, Granholm – Krainz, Zalewski, Ograjensek

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Björkung, Holenda, Luža, Ďatelinka, Bača, Bdžoch, Ganz – Šoltés, Kontos, Gabor – Sukeľ, Bíreš, Výhonský – Kabáč, Tamáši, Gašpar – Jendek, Sojka, Melicher