Naši hokejisti nastúpili v rámci predsezónneho obdobia a v rámci „tripu“ po susednom Česku na druhý prípravný zápas, v ktorom sme si zmerali sily s celkom z druhej najvyššej súťaže, SC Marimex Kolín. Stretnutie napokon dopadlo priam futbalovým výsledkom, keď domáci dokázali zvíťaziť tesne 1:0.

Už úvodná tretina priniesla zaujímavé momenty na oboch stranách, keď v polovici tretej minúty musel zasahovať náš fínsky brankár Tervo a na opačnej strane mal zhruba minútu na to dobrú príležitosť Gašpar. Počas 6. minúty sa domácim až dvakrát podarilo trafiť konštrukciu brány a v 9. minúte sa opäť zaskvel Tervo. Na oboch stranách prichádzalo aj k vylúčeniam, no aktéri stretnutia nedokázali pretaviť početné výhody v otvárací presný zásah, a tak sa do kabín išlo za bezgólového stavu.

Druhá tretina priniesla niekoľko zaváhaní v našej defenzíve, ktoré však spoľahlivo riešil Samuli Tervo a v polovici zápasu mohol po prečíslení nášho celku rozvlniť sieť Gašpar, proti bol však domáci gólman Soukup. V závere prostrednej časti sme si vytvorili tlak, z ktorého sme však nedokázali profitovať, takže diváci nevideli gól ani po štyridsiatich minútach hry.

Na prvý zásah si prítomní fanúšikovia počkali do 42. minúty, kedy sa pekným zakončením presadil Pajer a Kolínčania tak išiel do vedenia. Krátko na to mohol zvyšovať náskok domácich Dlouhý, no jeho zakončenie presvišťalo popri pravej tyčke Tervovej brány. Napriek všetkým snahám a záverečnému vabanku v podobe hry v šestici, sa nám nepodarilo v stretnutí vyrovnať, a tak Kolín zaknihoval gólovo chudobné, no cenné víťazstvo 1:0.

SC Marimex Kolín – HC ’05 Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 42. Pajer

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Sýkora – Dlouhý, Skořepa, Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Koukal (C), Pajer – Šedivý, Gajda

HC ’05 Banská Bystrica: Tervo (Belányi) – Holenda, Hora, Ďatelinka, Wilde, Bačik, Luža, Žabka, Pavúk – Faith, Wilkins, Turnbull – Petriska, Vela, Žitný – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Macek, Sojka, Šuchaň


foto: Jan Jack Kobzáň