Ďalším z plejády hráčov, ktorí sa rozhodli pokračovať v drese Banskej Bystrice, je útočník Jakub Urbánek. Dvadsaťdvaročný hráč prišiel pod Urpín počas uplynulej sezóny a svojou gólovou produktivitou zaujal realizačný tím, aj vedenie klubu.

Fyzicky dobre stavaný útočník ukazoval svoje strelecké schopnosti prakticky ihneď po svojom príchode do Banskej Bystrice. V bratislavskom Slovane nedostával adekvátny priestor, a tak sa v polovici februára sťahoval k nám, kde zaujal miesto v prvej útočnej formácii po boku Šoltésa a Bergera. Hneď v prvom stretnutí v drese s baranom na hrudi skóroval do siete Košíc, o týždeň na to dvomi gólmi rozhodol o tesnej výhre 2:1 na ľade Trenčína, aby v nasledujúcom kole hetrikom zostrelil svoj bývalý tím, Slovan. Bodoval v ôsmich dueloch v rade a v základnej časti stihol v 10 dueloch za Banskú Bystricu nazbierať 8 gólov a 4 asistencie. K nim pridal počas vyraďovacej časti ďalšie dva presné zásahy a 1 prihrávku.

„Bolo prioritou podpísať Jakuba aj na túto sezónu, nakoľko ukázal potenciál, ktorý v sebe má. Veríme, že bude strelcom dôležitých gólov,“ povedal športový manažér tímu Michal Hudec.

Aj pre samotného Jakuba bolo vďaka patričnému priestoru na ľade rozhodovanie o jeho budúcnosti o čosi jednoduchšie. Ako sám prezradil, dostatok priestoru na ľade môže z neho urobiť lepšieho hráča: „Myslím si, že vo svojom veku mám možnosť sa ešte hokejovo posunúť a po príchode do Bystrice som dostával dosť priestoru na to, aby sa stal zo mňa sebavedomejší a lepší hráč. Chcem ukázať všetkým, že viem hrať hokej a dokážem byt prínosom pre tím. Teším sa hlavne aj na kolektív. Verím, že tento rok budeme ten tím, proti ktorému nikto nebude chcieť hrať a dáme dokopy dobrú partiu, ktorá bude mať najvyššie ciele.“