V mierne pozmenenej zostave sme v rámci 15. kole nastúpili na duel, ktorý sa odohral na nitrianskom ľade. Nechýbalo veľa a mohol z toho byť plný bodový zisk, domácim sa však podarilo vynútiť predĺženie, v ktorom rozhodli o svojom víťazstve.

Do stretnutia sme vstúpili aktívnejšie, lenže boli to napokon hráči Nitry, ktorým sa podarilo ako prvým rozvlniť sieť. Postaral sa o to ich navrátilec Baláž, ktorý si našiel cestu k odrazenému puku a poľahky prekonal Rahma. Vyrovnať mohol Tamáši, na opačnej strane bol blízko gólu Lacka a diváci celkovo mohli sledovať šance na oboch stranách. Našu najväčšiu príležitosť spálil koncom prvej tretiny Troock, za domácich mohol zvyšovať na 2:0 Krivošík.

Nitre sa predsa len podarilo vsietiť druhý gól – stalo sa tak v 24. minúte a prsty v tom mal opäť Baláž. Naši hráči sa však nenechali vyviesť z miery a v 29. minúte znižoval Troock. Ten istý hráč nás krátko na to presne mierenou strelou vrátil do zápasu a v 32. minúte dokonal obrat Sukeľ.

Domáci mohli vyrovnať zásluhou Buncisa, proti bol Björkung a už keď to vyzeralo, že dokráčame k víťazstvu a plnému bodovému zisku, Nitra išla do vabanku. V hre bez brankára sa podarilo vyrovnať Morrisonovi a o osude zápasu sa rozhodovalo v predĺžení. V ňom sa usmialo viac šťastia na Nitru, ktorá zásluhou Donagheyho rozhodla o tom, že extra bod ostal napokon pod Zoborom.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 pp (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Baláž (Švarný, Tvrdoň), 24. Baláž (Tvrdoň, Gajdoš), 59. Morrison (Donaghey, Buncis), 62. Donaghey (Baláž) – 29. Troock (Kontos, Výhonský), 31. Troock (Kontos, Björkung), 32. J. Sukeľ (Bíreš, Bačik). Rozhodovali: Baluška, Goga – Synek, Hercog – Beniač, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 2334

HK Nitra: O ’Connor (Šebo) – Donaghey, Mezei, F. Gajdoš, Erkamps, Bodák, Švarný, Mir. Pupák – A. Sýkora, Reid, Morrison – Bajtek, J. Baláž, M. Tvrdoň – Krivošík, Buncis, Pekarčík – Lacka, Myklukha, Molnár – Knies

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Luža, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Výhonský – Gašpar, Tamáši, Urbánek – Kabáč, Bíreš, J. Sukeľ – Bača, Jamrich, Gabor

Tomáš Surový, asistent trénera: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, najmä úvodné minúty. Potom Nitra prevzala iniciatívu a do stavu 2:0 bola lepšia. Následne sme začali hrať taký typický ´road game´, ktorý sa nám daril a škoda, že prišlo to nešťastné vyhodenie puku na konci tretej tretiny. Dovtedy sme ich držali od našej brány, nemali tam až také extrémne šance. Žiaľ, dostali sme gól pri hre 6 na 5 a v predĺžení si to musíme lepšie postrážiť. Keď už nedáme gól, tak aspoň musíme dostať duel do nájazdov.“