V snahe udržať pokope kostru vlaňajšieho kádra ponúklo vedenie nášho klubu nové kontrakty trojici Alex Tamáši, Michal Kabáč a Alex Výhonský. Všetci traja menovaní bez väčšieho premýšľania prijali nové návrhy zmlúv a s vedením sa dohodli na pokračovaní v našom drese.

Nerozlučná trojica tak spája svoju ďalšiu budúcnosť s Banskou Bystricou. Vlani tomu síce chýbal spoločný tímový úspech, no dalo by sa povedať, že všetci traja prežili z individuálneho hľadiska vydarené sezóny, a to aj napriek prekážkam v podobe nepríjemných zranení a chorôb.

V určitom období sezóny, najmä na prelome kalendárnych rokov, ťažili z ich vynikajúcej chémie a v jednej formácií zažili bok po boku niekoľko stretnutí, v ktorých dokázali všetci traja bodovať. Pamätná je z pohľadu ich súhry najmä výhra 8:1 nad Liptovským Mikulášom (28. decembra 2021). Michal Kabáč prispel gólom a tromi asistenciami, obaja Alexovia vzišli z duelu s gólom a dvomi prihrávkami. Podobne vynikajúci duel zažili o necelé tri týždne na to, keď výraznou mierou prispeli k výhre 5:2 na ľade Nitry.

Alex Tamáši sa prvýkrát v seniorskej kariére „prehupol“ cez dvadsaťbodovú métu a jeho skvelé výkony na pozícii centra si všimli aj v reprezentácii Slovenska, s ktorou teraz bojuje o účasť na tohtoročných MS. „V Banskej Bystrici som spokojný a zároveň som vedel, že ostávajú aj Michal Kabáč, Alex Výhonský a ďalší chalani, s ktorými sme tvorili počas minulej sezóny skvelú partiu a s ktorými si rozumieme. Svoju rolu zohral aj fakt, že budúca sezóna sa bude niesť v znamení storočnice hokeja v Banskej Bystrici, čo znamená, že v klube budú tie najvyššie ambície. Určite by som bol rád, keby sa v tak významnom roku podarilo spraviť úspech a ja by som určite chcel byť pri tom,“ netajil vysoké ambície dvojnásobný šampión Slovenska, ktorý si v minulosti zahral aj na prestížnom šampionáte do 20 rokov.

Aj Michal Kabáč v minulosti štartoval na Majstrovstvách sveta do 20 rokov a priniesol si odtiaľ bronzovú medailu. Následne pridal do svojej zbierky, rovnako ako Alex Tamáši, dva ligové tituly. V októbri minulého roka odohral svoj 200. zápas za Banskú Bystricu a dalo by sa tak povedať, že veľká časť jeho seniorskej hokejovej kariéry je spojená práve s naším klubom. „Som veľmi rád, že môžem obliekať dres baranov aj v ďalšej sezóne a zároveň dúfam, že po posledných dvoch sezónach, ktoré sprevádzalo množstvo obmedzení, si užijeme hokej naplno aj s našimi fanúšikmi. Verím, že to dotiahneme čo najďalej,“ povedal dvadsaťšesťročný útočník, ktorý patrí medzi lídrov kabíny.

Tretím do partie je Alex Výhonský, ktorý vďaka predĺženiu zmluvy začne pod Urpínom už svoju tretiu sezónu. „Mal som v zmluve opciu na pokračovanie, na ktorom sme sa dohodli, za čo som ja osobne veľmi rád. Každý rok sme skvelá partia, svoju rolu určite zohralo aj to, že ostávajú Alex s Kabym. Človek nikdy nevie, ale keby sme spolu hrali a mali formu, bola by škoda niečo meniť. Banská Bystrica je super mesto a v klube, aj okolo neho pracujú skvelí ľudia, čiže ja som spokojný. Ani som nad pokračovaním nemusel nejak veľmi premýšľať a určite sa pokúsime o nejaký dobrý výsledok,“ prezradil robustný útočník, ktorý počas uplynulej sezóny zaznamenal 10 bodov v 29 vystúpeniach, čím prekonal svoj zápis zo sezóny 2020/2021.