Piatkové stretnutie Tipos Extraligy proti HK Poprad bude pre HC ´05 Banská Bystrica veľmi špeciálne. Pôjde totiž o jubilejný 1000. ligový zápas v histórii klubu.

Vôbec prvé ligové stretnutie sme odohrali 2. septembra 2005 proti Senici, v ktorom sme doma vyhrali presvedčivo 5:1. Najviac bodov v drese s baranom na hrudi nazbieral Matej Češík, celkovo 208 za 58 gólov a 145 asistencií, dominuje aj medzi asistenciami a v neposlednom rade odohral 488 stretnutí, čo je tiež rekord. V góloch vyniká Roman Tománek s 105 zásahmi, ako jediný hráč sa dostal cez „magickú“ stovku. Medzi legionármi sa drží na prvom mieste Petr Kafka (68+89), nasleduje Éric Faille (57+95).

Najtrestanejší hráč Lukáš Bambúch v 382 stretnutiach nazbieral až 886 trestných minút a so 115 kanadskými bodmi je najproduktívnejším obrancom (20+95). Ivan Ďatelinka v štatistike +/- zaknihoval 92 kladných bodov. Brankár Michal Stieranka odchytal 124 zápasov, Jason Bacashihua 106 stretnutí, nastúpil na 6347 minút a priemerne inkasoval 1,99 gólu na zápas. Ešte o niečo lepšie je v tejto štatistike Jan Lukáš (1,94 g/z). Stephon Williams a Michal Stieranka odchytali ako jediní tri stretnutia po sebe s čistým kontom.

Z hráčov v poli zasiahlo do hry 281 Slovákov, 44 Kanaďanov, 15 Čechov, 13 Američanov (USA), 5 Fínov, 4 Švédi, 3 Lotyši, 2 Rusi, 1 Slovinec, Francúz, Nemec a Chorvát. Medzi brankármi nastúpilo 22 Slovákov, 4 Česi a Američania (USA), 3 Kanaďania, 2 Fíni a Rusi, 1 Švéd, Maďar a Chorvát. HC ´05 malo celkovo 9 slovenských trénerov, 2 Čechov a Fínov a jedného Kanaďana.

Všetky štatistiky pripravil náš verný fanúšik a človek, ktorý zo štatistické pohľadu vie o HC ´05 Banská Bystrica najviac – Peter Súkeník.