Po niekoľkodňovej pauze sa naši hokejisti vrátili do kolotoča prípravných duelov a v stredu 6. septembra sme zamierili do Žiliny. Tam si na nás brúsili zuby tamojší Vlci, proti ktorým sme si už sily zmerali a na domácom ľade sme zvíťazili. Odplata sa však napokon nekonala a pod Dubňom sme dokázali vyhrať.

Nutno ale podoknúť, že súper mal v nohách utorkové stretnutie proti Trenčínu, no nič to nemenilo na tom, že Žilinčania mali v príprave niekoľko cenných skalpov extraligových súperov, a tak sme sa museli mať na pozore. O úvodný presný zásah sa však na našu radosť postarali práve naši hráči, keď počas 8. minúty otvoril skóre zápasu Turnbull.

Domácim sa v 23. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Marca Halamu a začínalo sa prakticky odznovu. Napokon už diváci v prostrednej časti hry viac gólov nevideli, navyše druhú tretinu predčasne ukončili z dôvodu zlej viditeľnosti na ľadovej ploche a jej zvyšok sa dohral spoločne so záverečným dejstvom.

V ňom už úradovali naši zverenci, keď sa postupne presadili najprv v 44. minúte Wilkins a následne sme v priebehu dvoch minút udreli hneď dvakrát. Na 3:1 z nášho pohľadu zvyšoval Žitný a na rozdiel troch gólov upravoval krátko na to Sojka.

Vlci Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 23. M. Halama (S. Rehák, Rajnoha) – 8. Turnbull, 44. Wilkins (Šuchaň), 46. Žitný (Ďatelinka, Bačik), 47. Sojka (Bačik, R. Gašpar)

Vlci Žilina: Košarišťan – Ulrych, J. Pišoja, Jakubík, Pacalaj, J. Pobežal, Jansons, Bakala, Rajnoha – Synák, Juščák, Belluš – Bezúch, Galamboš, R. Varga – Beták, Mráz, Melcher – Lopušan, M. Halama, S. Rehák – J. Nahálka, Paukovček.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Luža, Ďatelinka, Wilde, Holenda, Hora, Žabka – Petriska, Stránský, Žitný – Šuchaň, Wilkins, Turnbull – R. Faith, Vela, R. Gašpar – Štrauch, Sojka, Macek.

Ďalšie a zároveň posledné prípravné stretnutie nás čaká v piatok 8. septembra, kedy na domácom ľade privítame extraligového súpera z Nových Zámkov. Previerka pred štartom novej sezóny štartuje o 17:30 hod a vstupenky na zápas si môžete zaistiť už TERAZ, v dostatočnom predstihu, na tomto odkaze.


foto: Vlci Žilina