Po štyroch domácich dueloch nastal čas vycestovať k nášmu piatkovému súperovi, ktorým boli hráči Prešova. V stretnutí, v ktorom sme dvakrát viedli, sa súperovi podarilo dotiahnuť duel do predĺženia a následne aj do nájazdov, v ktorých mali šťastnejšiu voľbu pri výbere hráčov naši tréneri.

Naša taktika bola od úvodných sekúnd zreteľná, produkovali sme priamočiary hokej a viackrát sme hneď ohrozili Rabčana v bráne domácich. Počas 7. minúty sa pokúšal o zakončenie Jendek, puk sa odrazil k Alexovi Výhonskému, ktorý z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre zápasu. Domáci prvýkrát vážnejšie ohrozili Rahma pri teči Martina, náš brankár však bol pozorný. Ďalšie príležitosti Prešovčanov prišli v presilových hrách, no gól z nich nepadol a do šatní sme tak odchádzali s najtesnejším náskokom.

V 22. minúte prišiel vyrovnávajúci presný zásah z hokejky Gerlacha a začínali sa prakticky od nuly. Nasledovali príležitosti Kontosa a Bíreša, na strane domácich mal príležitosť Sýkora. V 29. minúte sa radoval z gólu Tamáši, no jeho radosť bola napokon predčasná, nakoľko rozhodcovia po telefonáte s ich kolegami gól neuznali. Nasledovali početné výhody o dvoch hráčov, ktoré sme však trestuhodne nevyužili a svedomie si spytoval najmä Kontos, ktorý v obrovskej príležitosti nedokázal poslať puk do odkrytej brány súpera. Napokon sme sa však dočkali druhého gólu v 36. minúte, keď Výhonského nahodenie usmernil za chrbát Rabčana Sojka.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky sme čelili až pätminútovej presilovke domácich, ktorú však zverenci trénera Bokroša nevyužili. Už tradične sa nám darilo hroziť aj počas oslabenia a viackrát sme mohli zvýšiť náskok. Obrovské šance mal najmä Alex Tamáši či Michal Kabáč, no Prešovčanov držal skvelými zákrokmi Rabčan. Nevyužité príležitosti nás mohli stáť výsledok, nakoľko domácim sa v 57. minúte podarilo vyrovnať. Zakončenie Klímu nešťastne tečoval jeden z našich hráčov a z ničoho nič bolo 2:2. Tento stav platil aj po šesťdesiatich minútach, čo znamenalo, že duel smeroval do predĺženia.

V ňom gól napriek veľkým šanciam na oboch stranách nepadol, a tak rozhodli o osude zápasu samostatné nájazdy. V nich mali presnú mušku Gašpar a za domácich Martin, napokon však o našej výhre rozhodol Troock.

HC MV Transport Prešov – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 po s.n. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. Gerlach (Giles), 57. Klíma (Turan) – 7. Výhonský (Jendek, Sojka), 36. Sojka (Výhonský, Jendek). Rozhodovali: M. Korba, Hronský – Gegáň, Janiga. Diváci: 1301.

HC MV Transport Prešov: Rabčan (Adamko) – Turan, D. Jendroľ, Giles, Lalík, Higgins, Ballhorn, Vojtech, Nátny – Nauš, Šimun, Neuls – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Melcher

HC ’05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Bača, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – R. Gašpar, J. Sukeľ, Bíreš – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, Jendek


Alex Výhonský: „Mohlo to byť aj za plný počet bodov, bolo tam veľa šancí, ktoré sme mohli premeniť už pred predĺžením. Treba sa však pozrieť na to aj z pozitívnej stránky, šance si vieme vytvárať. Treba byť dôraznejší v tréningu a tie góly prídu. Snažili sme sa držať systému, ktorý nám stanovil tréner. Chceli sme hrať s pukom, zbytočne ho neodhadzovať a hrať jednoducho a do brány. Z toho pramenili šance a prišli aj góly, sme za to radi. Chcelo to držať disciplínu, aby sme od toho neupúšťali. Mali sme tam výpadok asi desať minút, čo sa nám stáva častejšie, čiže na tom musíme pracovať, aby sme to držali celých 60 minút. Čo sa týka nášho útoku, rozumieme si. Už predošlé zápasy ukazovali, že si vieme vytvoriť množstvo šancí a je len na nás ako to zúročíme. Sezóna je dlhá, čaká nás ešte kopu práce. Príprava bola dobrá, ukázala nám plusy aj mínusy, ktoré treba zlepšiť. Aj keď prišli prehry na začiatku sezóny, netreba vešať hlavy. Je to o tom ostať zdravý, tvrdo makať a výsledky sa dostavia.“

Dominik Sojka: „Určite zamrzí, že to nebolo za tri body, čo je viac ako dva. Každopádne, dva body z vonkajšieho zápasu, výhra ako výhra. Ideme ďalej, čaká nás derby so Zvolenom, takže aspoň sme naladení víťazne. Myslím, že oproti výkonom so Slovanom a Nitrou sme sa zlepšili. Bol to zápas brankárov, veľa šancí, ktoré sme mohli premeniť. Nevadí, šetríme sa na ten Zvolen teda. Minulý zápas sme trochu špekulovali a tréneri nám povedali, že poďme do toho jednoduchšie. Presilovky päť na tri by sa mali premieňať, verím, že chlapci si to šetria na ten nedeľný zápas. Od nášho útoku tréneri očakávajú špecifický typ hry, chcú, aby sme boli nepríjemní, agresívni a hádzali to na bránu. To sme dnes dvakrát spravili, padli dva góly takže z našej strany spokojnosť.“


foto: Peter Ilenčík (hc21presov.com)