Zverenci trénera Karhulu odštartujú koncom júla spoločnú prípravu na ľade a v rámci nej odohrajú pred začiatkom novej sezóny celkovo osem prípravných stretnutí. Medzi súpermi sa nájdu tímy zo Slovenska, Rakúska a Maďarska, okrem toho sa však predstavíme aj na 75. ročníku Tatranského pohára.

Na úvod prípravy si zmeriame sily proti neďalekému Breznu, následne vycestujeme do susedného Rakúska, kde sa predstavíme proti tímu Graz 99ers. Druhú polovicu augusta odštartujeme duelom proti Viedni Capitals, po ktorom nás čaká spomínaný Tatranský pohár. Ten bude opäť mimoriadne kvalitne obsadený a okrem domáceho Popradu uvidíme v akcii aj Kladno a fínsky tím Vaasan Sport, ktorý štartuje v najvyššej súťaži. Na tradičnom turnaji odohráme celkovo dve stretnutia.

V závere augusta privítame na domácom ľade tím z Maďarska MAC Újbuda a o pár dní na to, už na začiatku septembra, príde k druhému meraniu síl proti Graz 99ers, tentokrát však v domácom prostredí. Prípravu uzatvoríme duelom v rakúskom meste Bruck, kde nás preverí účastník nadnárodnej ICEHL, tím KAC Klagenfurt.

Možno o čosi menej tradičnejší výber súperov ozrejmil pre náš web športový manažér tímu, Michal Hudec: „Po dohode s trénerom, ktorý si nastavil dni, v ktoré by sme chceli hrať, sme zvolili cestu neextraligových súperov. Je to z toho dôvodu, že v lige sa s každým stretneme štyrikrát, takže nech to má náboj a nech si hráči užijú trochu zmenu. Hľadali sme možnosti v ICEHL, kde sa nám podarilo zaistiť súperov ako Graz, Viedeň a Klagenfurt, potom máme Tatranský pohár a maďarský MAC. Určite to bude mať zaujímavý náboj, pre fanúšikov to bude iné v tom, že uvidia iných súperov. Príprava nám poslúži na to, aby sme si vyskúšali veci, ktoré chceme dolaďovať do novej sezóny. Kostra mužstvá je daná, tí hráči sú pokope a vedia čo od trénera čakať, ale musíme myslieť aj na to, že prídu noví hráči, legionári a príprava bude slúžiť na to, aby sme vyladili veci pred štartom ligy.“

Program prípravných zápasov pred sezónou 2022/2023 *

5. 8. 2022 – Brezno Knights – HC ’05 Banská Bystrica 

12. 8. 2022 – Graz 99ers – HC ’05 Banská Bystrica

16. 8. 2022 – HC ’05 Banská Bystrica – Vienna Capitals

20. 8. 2022 – Tatranský pohár

21. 8. 2022 Tatranský pohár

26. 8. 2022 – HC ’05 Banská Bystrica – MAC Újbuda Budapešť  

2. 9. 2022 – HC ’05 Banská Bystrica – Graz 99ers

9. 9. 2022 –  KAC Klagenfurt – HC ’05 Banská Bystrica

Hracie časy zápasov budú upresnené neskôr.

* Kalendár prípravných zápasov sa môže meniť.