V hráčskom kádri prišlo na začiatku spoločnej prípravy k zmene na dôležitom poste. Náš najskúsenejší hráč Ivan Ďatelinka odovzdal kapitánske žezlo jeho doterajšiemu asistentovi, Michalovi Kabáčovi.

Dvadsaťšesťročný Michal Kabáč, ktorý pôsobí v našom tíme už šiestu sezónu, patrí rovnako ako Ivan Ďatelinka k najskúsenejším hráčom nášho mužstva. Zároveň je dlhoročným obľúbencom medzi našimi priaznivcami a tak nie je žiadnym prekvapením, že práve „Kabyho“ dres bude od novej sezóny zdobiť kapitánske céčko. Pozadie tejto formálnej zmeny ozrejmil jeden z asistentov trénera, Tomáš Surový.

„K zmene kapitána prišlo z dôvodu, aby sme trochu ubrali starosti Ivanovi Ďatelinkovi, ktorý však zároveň bude naďalej mentorom pre našich budúcich lídrov a mladších hráčov. Túto novú rolu s potešením prijal a za odvedenú prácu na pozícii kapitána mu patrí obrovská vďaka. Spoliehame sa, že jeho vynikajúce líderské schopnosti bude odovzdávať ďalším spoluhráčom, no chceli sme ho trochu aj odbremeniť,“ načrtol novú pozíciu Ivana Ďatelinku jeden z niekdajších kapitánov tímu.

Michal Kabáč sa stal 26. kapitánom v histórii HC ’05 Banská Bystrica. Dvojnásobný šampión najvyššej slovenskej súťaže tak preberá na seba nové kompetencie. „Čo sa týka Michala Kabáča, nastáva u neho čas, aby prevzal ešte o čosi väčšiu zodpovednosť a stal sa tak lídrom so všetkým, čo k tomu patrí. Pozícia nového kapitána je tak oficiálna a okolo spomínanej dvojice sa budú zgrupovať ďalší lídri, ktorí budú dávať nášmu mužstvu tvár,“ uzavrel tému okolo zmeny kapitána Tomáš Surový.