Vedenie nášho hokejového klubu sa rozhodlo predčasne ukončiť spoluprácu s fínskym trénerom Tuukkom Poikonenom a po vzájomnej dohode aj s útočníkom Brianom Ihnačákom.

Zmena na poste trénera znamená, že mužstvo dočasne povedú jeho asistenti Ivan Droppa a Tomáš Surový. Tridsaťšesťročný fínsky kormidelník pôsobil pri mužstve od januára 2021, kedy prevzal mužstvo po dnes už nebohom Miroslavovi Chudom.

„K rozhodnutiu o zmene na trénerskej stoličke sme sa rozhodli na základe nepriaznivých výsledkov v poslednej dobe,“ hovorí športový manažér klubu Július Koval.

Poikonen sa najmä vo vlaňajšej sezóne zaslúžil o zlepšenie hernej stránky nášho tímu. Mužstvo viedol z pozície hlavného trénera v 42 ligových stretnutiach, z nich 24 bolo počas uplynulej sezóny.

Ďalšia zmena sa týka hráčskych radov, kde dochádza k vzájomnému ukončeniu spolupráce s Brianom Ihnačákom. Tridsaťšesťročný center nastúpil v aktuálnom ligovom ročníku do 15 zápasov. V nich si svoju bilanciu vylepšil o 9 bodov (3+6).

„Klub je vzhľadom na to, že nemôže hrať s divákmi na tribúnach, ekonomicky obmedzený. Musíme rozmýšľať ako vhodne doplniť tím a keďže máme momentálne problémy na poste obrancu, rozhodli sme sa po vzájomnej dohode spolu s Brianom Ihnačákom na ukončení spolupráce. Aj samotný Brian totiž cítil, že to z jeho strany nie je optimálne. Naše cesty sa rozchádzajú korektne, my sa však vynasnažíme posilniť mužstvo na poste obrancu,“ povedal pre náš web športový manažér Július Koval.

Rodák z kanadského Toronta prišiel pod Urpín prvýkrát v januári 2020 a v sezóne, kde sme mali ambíciu získať štvrtý titul v rade, zaknihoval v 12 stretnutiach 12 bodov. Následne sa naše cesty na krátko rozišli a v januári 2021, pár dní pred menovaním trénera Poikonena do pozície hlavného trénera, prišiel Brian do Banskej Bystrice opäť. Prakticky okamžite sa zaradil k oporám omladeného tímu a pamätná je najmä jeho súhra s Martinom Faškom-Rudášom. Rovnako pamätný je aj víťazný zápas z 14. marca 2021, kedy v zápase proti Dukle Trenčín (6:3) bodoval Brian až 5-krát (1+4).

Celkovo Brian Ihnačák nastúpil v našom drese do 52 stretnutí, počas ktorých získal 51 bodov a takmer si tak udržal úctyhodný priemer jedného bodu na zápas.

Ako Tuukkovi, tak aj Brianovi ďakujeme za odvedené služby pre náš klub a prajeme im veľa šťastia v ďalšej kariére i v osobných životoch.