Hokejisti HC‘05 Banská Bystrica zvíťazili v 32. kole Tipsport ligy nad DVTK Miškovec 3:2.

HC ´05 Banská Bystrica – DVTK Miškovec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 13. Breton (Vašaš, Kabáč), 16. J. Sukeľ (Breton, Ihnačák), 55. Mlynarovič (Marek Sloboda) – 36. Vas (Osterberg, Wehrs), 52. Magosi Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – Hercog, J. Šefčík, vylúčení na dve min.: 5:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Vašaš, Mlynarovič, Dvorský – D’Aoust, Tamáši, Kabáč – Kriška, Výhonský, Vybíral – Marek Sloboda (od 30. min.)

Miškovec: Adorján – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Fazakas – Rokaly, Vas, Osterberg – Magosi, Lövei, Csányi – Anderson, Galanisz, Flick – Turbucz, Páterka , Miskolczi

Úvod zápasu bol rozpačitý. Aktívnejší boli o niečo viac hostia, no nevyužili dve dobré príležitosti. V prvej sa ocitol voľný Anderson spomedzi kruhov, Belányi bol pozorný, a v druhej bol Rokaly, ktorý nebezpečne tečoval puk. Do vedenia išli napokon banskobystrickí hokejisti v krátkej presilovke z prečíslenia. Vašaš ideálne našiel Bretona a ten zakončoval v trinástej minúte pohotovo bez prípravy. Stredoslovákom vyšla aj druhá presilovka. V nej mali tlak a pretavili do druhého gólu. Jakub Sukeľ v medzikruží mieril do odkrytej časti Adorjánovej svätyne. Maďarský celok mohol znížiť v závere prvej tretiny, no Flick neuspel z dvoch metrov sám pred Belányim.

V strednom dejstve najprv Banskobystričania nedokázali skórovať počas šiestich minút v početnej výhode. Mali prevahu i šance, konkrétne Ihnačák, Tamáši, Sukeľ a najmä Carwell, ten dokonca až trikrát, no Adorján odolal. V 28. minúte Breton pálil takmer od modrej čiary do žŕdky. Postupne ožíval v hre piatich proti piatim aj Miškovec. Csányii nepríjemne strieľal z kruhu a Miskolczi sa nepresadil voľný z troch metrov. Vyšlo to až v 36. minúte Vasovi po rýchlej akcii prvej formácie, dostal sa totiž k nemu puk po kolízii Osterberga s Bretonom a poslal ho v páde ponad lapačku gólmana HC ’05 – 2:1. Pred prestávkou mal ešte na bystrickej strane dobrú možnosť Faško-Rudáš, avšak nesadol mu v koncovke ideálne puk na hokejku.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili hráči spod Urpína ďalšiu presilovku, po nej mali rovnakú možnosť hostia a tí aj poriadne hrozili. Najprv to bol Vas, úradoval betón Belányiho, ktorý následne vychytal Magosiho a Galanisza. Maďarský celok mal potom ďalšie početne výhody a to dokonca jednu o dvoch hráčov v trvaní 55 sekúnd, využil ju, keď sa presadil z kruhu nekompromisnou strelou Magosi – 2:2. Trojnásobný majster našiel na tento zásah súpera odpoveď v 55. minúte. Mlynarovič pekne prenikol do útočného pásma, našiel si priestor medzi kruhmi a presne zakončil – 3:2. V záverečných minútach ešte Miškovec odvolal brankára, hral v šiestich, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Banská Bystrica tak prvýkrát vyhrala za tri body na ľade Zvolena, kde má dočasný domovský stánok pre rekonštrukciu svojho štadióna pod Urpínom.