18.9.2020

Piatkový žreb určil štvrťfinálové dvojice Tipsport Kaufland Cupu. Súperom HC ´05 Banská Bystrice bude HK Dukla Ingema Michalovce. Prvé stretnutie je na programe 22. septembra na východnom Slovensku. Odveta sa uskutoční 24. septembra v našom prechodnom domácom stánku, vo Zvolene. O predaji vstupeniek budeme informovať.

Zvyšné tri dvojice tvoria HC Slovan Bratislava – HC Topoľčany, HK Poprad – HC 07 Detva a HK Dukla Trenčín – HK Nitra. „Barani“ vyhrali so siedmimi bodmi základnú A-skupinu, keď sme porazili ŠK 32 Liptovský Mikuláš (4:0), remizovali s HC 07 Detva (4:4) a napokon zdolali HK Martin (6:4). V každom stretnutí sa presadil kapitán Ivan Ďatelinka. Najproduktívnejším hráčom v tejto pohárovej súťaži je Ivan Ďatelinka, ktorý získal päť bodov za dva góly a tri asistencie. Rovnaký počet bodov Josh Winquist, ale za samé prihrávky a Matt Mistele zaknihoval tri góly. V ofenzíve sa ale darilo napríklad aj triu Vladimír Vybíral, Alex Tamáši a Adam Žiak. Po Slovane a Trenčíne sme mali s celkovo 14 gólmi tretiu najlepšiu ofenzívu a celkovo piatu najlepšiu defenzívu, inkasovali sme osemkrát. Paradoxne, sedem zásahov dostal posledný Liptovský Mikuláš.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka sa teda predstavia proti Michalovciam, pôjde o veľmi zaujímavý dvojzápas. Dukla totiž pred štartom ročníka 2020/21 získala niekoľko hráčov, ktorí s našim tímom vyhrali majstrovské tituly. Menovite to sú Jordon Southon, Vladimír Mihalik, Marek Bartánus, Jordon Hickmott, Tomáš Matoušek či Dávid Šoltés. V drese s baranom na hrudi hrali aj Ján Ťavoda, Peter Galamboš, Samuel Mlynarovič a Tomáš Török. Zabudnúť nemôžeme ani na asistenta trénera Ivana Droppu. Michalovce v základnej C-skupine obsadili druhú priečku za Popradom, získali celkovo päť bodov, predskočili Košice a Spišskú Novú Ves.