16.9.2020

V pondelok sme si zabezpečili postup z A-skupiny Tipsport Kaufland Cupu do štvrťfinále a vo štvrtok sa predstavíme proti iClinic Bratislava Capitals. Hrať sa bude od 18:00 v Skalici. Stretnutie môžete naživo sledovať na huste.tv.

Tomuto súperovi máme čo vracať, nakoľko pred rokom sme s ním v príprave prehrali. Je to náš posledný prípravný zápas pred štartom Tipos Extraligy, avšak do 2. októbra sa ešte predstavíme vo vyraďovacej fáze Tipsport Kaufland Cupu, kde sme naposledy porazili HK Martin po napínavom priebehu 6:4. V závere dvomi gólmi rozhodol Matt Mistele. Kapitán Ivan Ďatelinka sa trafil v každom z troch pohárových vystúpení: „Mali sme dobrý štart, ale potom veľa vylúčení. V nich sme dostávali góly, čím sa súper dostal na koňa. Martin podal sympatický výkon. Bola to dráma až do konca. Nevieme ešte hrať tak koncentrovane, aby sme v závere udržali výsledok. Verím, že do začiatku súťaže sa to naučíme, nech sa nám to nestáva,“ uvedomuje si.

„Z nášho pohľadu to bol v príprave veľmi dobrý zápas, až dokonca dramatický, čo je dobré, aby sme si niektoré situácie čo najlepšie zastabilizovali. Myslím si, že sme chceli kontrolovať hru trochu viac. Niekoľkokrát sme mali dobrý náskok aj dobré pasáže hry, kde sme to mali udržať, ale vylúčenia a následná hra v oslabeniach nás dostali do situácií, kde bol výsledok boj a kde sme kontrolu nad zápasom nemali. My sa stále snažíme tieto pohárové zápasy brať ako formu prípravu, preto našich päť formácií rotujeme. V tomto zápase sme boli s nasadením a taktickým plnením situácií spokojní so všetkými hráčmi. Určite tam síce boli individuálne chyby, ale tie sa budeme snažiť odstraňovať. Veľmi dobre sa ukázali aj tí, ktorí nehrali zápas týždeň,“ hodnotil stretnutie Norbert Javorčík.

Keď si odmyslíme spomínanú pohárovú súťaž, tak zverenci Norberta Javorčíka odohrali päť klasických prípravných stretnutí. Trikrát ťahali za dlhší koniec, nakoľko porazili s veľmi mladým tímom Levice, na Memoriáli Vladimíra Zábojníka maďarský MAC HKB Újbuda a tesne 5:4 po predĺžení aj Nové Zámky na ich ľade. Nestačili sme však na dvoch účastníkov najvyššej slovenskej súťaže. Proti Zvolenu z toho bola tesná prehra 1:2 a nad Detvou vysoký debakel 0:5. Proti iClinic Bratislava Capitals ešte nebudú Hunter Drew a Hayden Verbeek, ktorí len v stredu večer odlietajú z Toronta a následne zamieria do päťdňovej karantény na Slovensku.

iClinic Bratislava Capitals

Slovenský klub z hlavného mesta sa presúva do nadnárodnej súťaže IceHL, ktorá štartuje už 25.9. Trénerom sa stal Rostislav Čada. V tíme nájdeme množstvo zaujímavých mien a mnohé z nich vyhrali aj tituly s Banskou Bystricou. Menovite to sú Samuel Baroš, kapitán Karol Sloboda, Martin Nemčík, Miloš Bubela, Dávid Buc či Brock Higgs. Pod Urpínom pôsobili aj Sacha Guimond, Róbert Varga, Tibor Varga a Adam Bezák. Capitals v príprave odohrali päť stretnutí. Trikrát vyhrali a dvakrát prehrali. Na úvod nestačili na HKM Zvolen, potom si poradili s Duklou Trenčín, Viedňou Capitals aj Grazom 99ers, ale Klagenfurt bol nad ich sily. Stretnutie proti Banskej Bystrici je poslednou previerkou pred ostrým štartom súťaže. Bratislavský celok vyzve doma talianske Bolzano.

Matej Kubove