Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica majú za sebou derby zápas na ľade Zvolena. V stretnutí trikrát viedli, napokon sa však Zvolenu podarilo vždy vyrovnať a zápas dotiahnuť až do predĺženia. V ňom gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých sme ťahali za kratší koniec.

HKM Zvolen – HC ‘05 Banská Bystrica 4:3 po predĺžení a nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 29. J. Mikúš (Ully, Saracino), 39. Ully (Kotvan, Hain), 45. Saracino (Ully, Roy), 65. Ully (rozh. sam. nájazd) – 19. Mistele (Crevier-Morin, Šoltés), 31. K. Jendroľ (Gabor, Vašaš), 43. Fossier (Ďatelinka). Rozhodovali: D. Konc st., Krajčík – P. Jedlička, Crman, vylúčení na 2 min: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 915 divákov.

HKM Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Hain, Kotvan, Roy, Thow, S. Barcík – M. Jedlička, Puliš, Zuzin – Saracino, J. Mikúš, Ully – Meliško, Marcinek, Csányi – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

HC ‘05 Banská Bystrica: Gajan – Cardwell, Ďatelinka, Breton, Crevier-Morin, Žiak, Bdžoch – Výhonský, Tamáši, Kabáč – K. Jendroľ, Bubela, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Gabor, Mistele

Derby stretnutia nezvyknú mať favorita, čo sa potvrdzovalo aj na ľadovej ploche už od úvodných minút. Zvolenčania mali v úvodnom dejstve k dispozícii dve presilové hry, ktoré však nedokázali potrestať. V závere prvej tretiny tak otváral skóre Matt Mistele, ktorého výborne našiel krížnou prihrávkou obranca Crevier-Morin.

Jednogólové vedenie vydržalo hráčom Banskej Bystrice do 29. minúty, kedy na trikrát prekonával Gajana v bráne hostí Mikúš. Barani dokázali odpovedať o niekoľko sekúnd na to, po strele Gabora z otočky dobre číhal v predbránkovom priestore Kevin Jendroľ, ktorý nemal problém doklepnúť puk za chrbát Rahma. Do šatní sa napokon išlo za nerozhodného stavu, na 2:2 sa podarilo v 39. minúte vyrovnať Ullymu.

V tretej tretine mali domáci k dispozícii ďalšie početné výhody. Počas jednej z nich sa v rýchlej kontre ocitol Fossier, ktorý mal na opačnej strane Bergera, napokon však volil strelu a tá si našla cestu za chrbát Rahma, čím poslal svoj tím opäť do vedenia. V tej istej presilovej hre však Zvolen po tretíkrát dokázal stav zápasu vyrovnať, po strele Ullyho sa k dorážke dostal nikým nekrytý Saracino a bolo 3:3.

Vo zvyšku riadnej hracej doby už gól nepadol, a tak prišlo na rad predĺženie. Počas piatich minút však početná kulisa gól nevidela, a tak museli o osude zápasu rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci hokejisti, ktorí napriek maródke vo svojich radoch dokázali ukoristiť z pohronského derby dva body.