Predohrávka 29. kola nás zaviedla do Dubnice nad Váhom, ktorá je prechodným domovom trenčianskej Dukly. Naši hokejisti potvrdili formu z posledných dní a vďaka výhre 7:2 a zisku troch bodov poskočili v tabuľke na 7. priečku.

Ako prví sa do streleckej listiny zapísali domáci, konkrétne obranca Pietroniro, ktorý v 9. minúte otváral skóre zápasu. Gólovú radosť sme však nášmu súperovi prekazili už po 13 sekundách, keď sa pri prečíslení presadil Troock. V 12. minúte nás poslal do vedenia Jakub Sukeľ, ktorý presnou strelou z optimálnej vzdialenosti nedal Borákovi šancu.

Vstup do druhej tretiny nám vyšiel, už po 21 sekundách rozvlnil sieť za domácim brankárom Kabáč a lavička Dukly reagovala zmenou brankára. Medzi tri žrde sa postavil Vereš, ktorý už po pár sekundách prvýkrát riešil nebezpečenstvo pred vlastnou bránou. Dukle sa v 26. minúte podarilo znížiť, postaral sa o to Ulrych, ktorý sa ocitol pred Sedláčkom a dopravil puk do siete. Pred odchodom do kabín sa po druhýkrát v stretnutí presadil Troock, ktorého gól prišiel sekundu pred sirénou.

Trenčanom sa v treťom dejstve nedarilo znížiť, a tak sa odhodlali už v 57. minúte k hre bez brankára. Tento záverečný vabank priniesol krutý trest pre domácich, ktorý v priebehu pár sekúnd inkasovali tri góly z hokejok Troocka, Výhonského a Gašpara po skvelom závere sme tak zavŕšili našu zaslúženú výhru.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Góly: 9. Pietroniro (Tourigny, Š. Petráš), 26. Ulrych (Obdržálek, Petrovický) – 10. Troock (Watling, Kontos), 12. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 21. Kabáč (Výhonský), 40. Troock (Urbánek, Watling), 58. Troock (Kontos, Ďatelinka), 59. Výhonský (Luža, Kojo), 60. Gašpar (Sukeľ, Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Ordzovenský – Jonák (VR), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 714

HK Dukla Trenčín: Borák (21. Vereš) – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Petrovický – Petráš, Čacho, M. Valach – Thelin, Flick, Obdržálek – M. Sloboda, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, J. Jurík, Gaťár

HC ’05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Výhonský, Urbánek, Jendek – Gabor, Sojka, Kabáč

Doug Shedden, hlavný tréner: „Páčil sa mi náš vstup do zápasu, dali sme nejaké góly. Ťažko povedať, či mal ich brankár zlý deň, no získali sme vedenie. Myslím si, že náš gól v poslednej sekunde druhej tretiny na 4:2 znamenal veľa, pretože posledných desať minút druhej tretiny nás celkom zatlačili. Skvelý zápas pre Troocka, ktorý dal tri góly… Samozrejme, sú to pre nás cenné tri body, vzhľadom na to, že nás mohli predskočiť. Snažíme sa, aby všetci poriadne dreli. V našom systéme bez poriadnej driny nemôžeme očakávať úspech. Sedlo (Jakub Sedláček) odviedol opäť výbornú prácu, v mnohých stretnutiach nám dáva šancu zvíťaziť. Ak začneme ešte využívať presilovky, budeme omnoho lepší.“

Jakub Sukeľ: „Sme veľmi radi, že sme to zvládli, je to šesťbodový zápas. Doma tie posledné dva zápasy s Trenčínom nám moc nevyšli, takže sme sa na to dobre pripravili a tri body sú naše, tak sme za to radi. Postupom času sa to zlepšuje. Je dobré, keď jeden zápas potiahne jedna päťka a druhý zápas iná. Je to lepšie, ako keby dávali góly iba jedny. Sme radi, že nám to tam padá. Vedeli sme, že tam majú nejakého mladého brankára, ktorý moc nechytá, tak sme sa snažili strieľať a podarilo sa…“