Vedenie nášho klubu spečatilo výmenu na trase Banská Bystrica – Bratislava, v rámci ktorej k nám prichádza obranca Patrik Bačik. Opačným smerom putuje kanadský bek Alex Breton, ktorý bol najmä vo vlaňajšej sezóne jednou z ústredných postáv.

Klub tak reaguje na situáciu v defenzívnych radoch, ale taktiež na limit pre legionárov, ktorý sme príchodmi Weningera a Björkunga presiahli a do stretnutí by tak nemohli zasiahnuť všetci zahraniční hráči, ktorých máme k dispozícii. „Nakoľko máme limitovaný počet cudzincov a zároveň nás trápia početné zranenia v zadných radoch, potrebovali sme urobiť pohyb v hráčskom kádri na zisk slovenského obrancu a zároveň aj uvoľniť miesto pre cudzincov v našom tíme. Podarilo sa nám vymeniť Alexa za Patrika, ktorého u nás vítam a ktorému prajeme v našom tíme len to najlepšie. Vieme, že je to dobrý a skúsený hráč, ktorý má čo ponúknuť. V našom drese nastúpi už na zápas proti Košiciam. Samozrejme, Alexovi Bretonovi chcem aj touto cestou poďakovať za to, čo pre nás urobil a prajeme mu v jeho ďalšej kariére všetko dobré,“ vyjadril sa na margo zmien v kádri športový manažér klubu, Július Koval.

Dvadsaťšesťročný Patrik Bačik už v minulosti odohral v drese Banskej Bystrice dve stretnutia, vtedy išlo o striedavé štarty počas pôsobenia Slovana v nadnárodnej KHL. Aj v aktuálnom ročníku bol slovenský obranca kmeňovým hráčom Slovanistov, rôzne okolnosti však mali za následok, že Patrik odohral všetky tohtosezónne stretnutia za ich B tím pôsobiaci v Tipos SHL. V šiestich zápasoch si pripísal na svoje konto jednu asistenciu. Napriek veku 26 rokov má Bačik na svojom konte už vyše 200 štartov v najvyššej slovenskej súťaži a 138 zápasov v spomínanej KHL. Taktiež bol účastníkom MS do 18 aj do 20 rokov a v troch stretnutiach štartoval aj v seniorskej reprezentácii.

Alex Breton prišiel pod Urpín koncom októbra roku 2020 a ihneď po svojom príchode zanechával v našom tíme výraznú stopu. Dvadsaťštyriročný kanadský obranca zakončil vlaňajšiu sezónu na čele klubovej produktivity, keď v 44 stretnutiach základnej časti vyprodukoval 40 bodov (11+29). Po Ackeredovi bol druhým najproduktívnejším obrancom súťaže. V nadstavbovej časti proti Dukle Trenčín pridal v štyroch vystúpeniach tri body (0+3). V aktuálnom ročníku však Alex nenadviazal na svoje výkony a v 22 dueloch obohatil svoje konto o 6 bodov (1+5).

Vedenie oceňuje Alexov prínos pre náš klub a aj touto cestou mu ďakujeme za jeho služby a prajeme mu v jeho ďalšej kariére i osobnom živote mnoho úspechov.