Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 5. kola Tipos extraligy do Košíc, kde chceli nadviazať na šnúru dobrých výsledkov z uplynulých troch stretnutí. To sa napokon nepodarilo, košickí oceliari dokázali zvíťaziť aj zásluhou troch využitých presilových hier.

HC Košice – HC ‘05 Banská Bystrica 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 13. Belluš (Chovan, Pereskokov), 14. McPherson (Slovák, Romančík), 30. Tansey (Pereskokov, Klhůfek), 47. Deyl (McPherson), 48. Klhůfek (Pereskokov, Chovan) – 22. Breton (Ščerbak), 50. Ščerbak (Breton, Ihnačák), 60. Žiak (Šoltés, Tamáši) Rozhodovali: Novák, Smrek – Knižka, Stanzel, vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 1031 divákov.

HC Košice: Riečický – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Novota – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Lapšanský, Havrila, Belluš – Milý, Frič

HC ‘05 Banská Bystrica: Belányi – Brejčák, Breton, Cardwell, Ďatelinka Žiak, Crevier-Morin – Ščerbak, Ihnačák, Galbavý – Šoltés, Berger, Fossier – Fafrák, Gabor, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Výhonský

V úvode mali viac z hry hostia, ktorí sa častejšie dostávali pred brankára Riečického. Ten viackrát podržal svoj tím a v sľubnej šanci ho v 5. minúte neprekonal ani obranca Crevier-Morin. Košice postupne vyrovnali hru a na hernej pohode im pridala aj prvá presilovka. Vylúčenie Ihnačáka v 13. minúte potrestal Belluš – 1:0. Už o 53 sekúnd Slovák ideálne vysunul McPhersona, ktorý po samostatnom úniku prekonal Belányiho – 2:0. Hostia mohli znížiť v dvoch presilovkách, ale v prvej tretine sa im to ešte nepodarilo.

Druhá časť začala aktivitou „baranov,“ ktorá vyplynula z pokračujúcej presilovky. V 22. minúte Scherbak vrátil puk Bretonovi a ten prestrelil Riečického – 2:1. Druhá tretina priniesla niekoľko zaujímavých príležitostí na oboch stranách, nebola núdza ani o presilovky a skóre sa zmenilo v 30. minúte. V početnej výhode domácich sa Tansey dostal k strele, Belányi vyrazil puk priamo pred Ďatelinku, ktorý ho nešťastne usmernil do vlastnej brány – 3:1. Hráči Banskej Bystrice mohli znížiť už z následného protiútoku, ale Fossierova tvrdá strela skončila na žŕdke. Sľubné gólové príležitosti si vypracovali aj Fafrák či Berger, ale Riečického neprekonali.

Banskobystričania odštartovali tretiu tretinu šancou Šoltésa, proti ktorému pohotovo zasiahol gólman domácich. Dôležitý moment priniesla 47. minúta, v ktorej si McPherson počkal na obrancu Deyla a ten zvýšil náskok domácich 4:1. Domáci sa následne dostali k presilovke, v ktorej Pereskokov ideálne našiel Klhůfka a ten zblízka upravil na 5:1. Dôležitosť presiloviek potvrdili aj hostia v 50. minúte, keď výhodu o dvoch hráčov zužitkoval Scherbak – 5:2. Hostia sa aj v ďalšom priebehu tretej tretiny dostali do viacerých sľubných príležitostí, skóre však zmenili až 4 sekundy pred koncom. Hru bez brankára zavŕšil Žiak, ktorý stanovil konečné skóre na 5:3.