V piatkovom 31. kole nás čakal duel na ľade Nových Zámkov, ktoré mali excelentnú prvú polovicu základnej časti. Ani to však nezabránilo našim hokejistom, aby vydolovali v náročnom stretnutí cenné tri body.

K bodovému zisku z horúcej novozámockej pôdy nám výrazne dopomohol aj vydarený úvod a využité presilové hry. Tú prvú pretavil na gól už v 9. minúte Sukeľ, ktorý sa presadil z tesnej blízkosti po strele Bačika. O niekoľko minút prišiel aj druhý náš presný zásah, tentokrát po strele Bíreša a následnej dorážke Výhonského.

Od druhej tretiny sa postavil medzi tri žrde Filip Belányi, ktorý lovil puk zo siete iba raz. Stalo sa tak v tretej tretine, presnejšie v jej prvých minútach, kedy hrali Novozámčania prakticky päťminútovú presilovku po zákroku Troocka z konca prostrednej časti. Mladého brankára prekonal v 44. minúte Johnson, ktorému nabíjal Jackson. Hra sa následne síce prelievala zo strany na stranu, no nášmu tímu sa podarilo tesný náskok ubrániť a v samom závere aj zveladiť, pri hre domácich bez brankára uzatváral skóre zápasu Bíreš.

HC Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 44. Johnson (Jackson, Farley) – 9. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 13. Výhonský (Bíreš, Bačik), 59. Bíreš (Luža). Rozhodovali: Goga, Crman – Kacej, Orolin, vylúčení: 5:3, navyše: Troock (Banská Bystrica) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 1912

HC Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Knižka – Farley, Johnson, Jackson – Loggins, Mikúš T. (C), Bezúch – Klempa, Ondrušek, Mišiak – Múčka, Mikúš J., Hajnik

HC ’05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Bačik, Luža, Kojo, Ďatelinka (C), Bača, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Gabor, Výhonský

Doug Shedden, hlavný tréner: „Myslel som, že po tej domácej prehre sme sami sebe dlžili lepší výkon z našej strany. Odohrali sme excelentný zápas na súperovom ľade, samozrejme, v presilovke sa nám podarilo dať dva dôležité góly. Aj v oslabení to bolo z našej strany znamenité, hoci sme tam raz inkasovali. Naša dvojka v bráne musela ísť do hry a odviedol fantastickú prácu. Čo sa týka defenzívy, počínali sme si vcelku dobre. Z našej strany to bol dobrý zápas.“