Vedenie nášho klubu spečatilo pred uzávierkou prestupov ešte jednu výmenu. Z Trenčína sa k nám sťahuje center Lukáš Paukovček, opačným smerom však poputuje obranca Adam Žiak.

Pod Urpín tak prichádza tridsaťjedenročný, mimoriadne skúsený center s takmer 500 štartami v najvyššej slovenskej súťaži. Fyzicky dobre stavaný rodák z Liptovského Mikuláša v minulosti obliekal okrem materského tímu dresy Nitry a Popradu, odkiaľ sa v sezóne 2019/20 sťahoval do Trenčína. Lukáš Paukovček odohral v aktuálnej sezóne v drese Dukly Trenčín 35 zápasov, v ktorých nazbieral 19 bodov (6+13). Mimoriadne mu vyšla najmä vlaňajšia sezóna, v ktorej získal v základnej časti a play-off dovedna 38 bodov a bol jednou z opôr trenčianskej Dukly.

Do bašty slovenského hokeja mieri obranca Adam Žiak. Dvadsaťdvaročný zadák pôsobil pod Urpínom tretiu sezónu, v tej aktuálnej však vplyvom zranení príliš veľa neodohral a nemohol tak nadviazať na vydarený vlaňajší ročník. V ňom Adam Žiak dosiahol na dvojciferný počet bodov, v 44 vystúpeniach základnej časti získal 10 bodov, v predkole play-off práve proti Trenčínu nebodoval.

Šikovnému obrancovi sa v tejto sezóne podarilo vsietiť dva góly, ku ktorým pridal aj jednu asistenciu. Niekdajší účastník Majstrovstiev sveta do 18 aj do 20 rokov tak bude rozvíjať svoj potenciál v žlto-červených farbách. Celkovo nastúpil v našich farbách do 77 zápasov, v ktorých získal 17 bodov (5+12).

Adamovi Žiakovi sa chceme aj touto cestou poďakovať za jeho čas strávený v našom tíme, za služby, ktoré odvádzal a za profesionalitu, ktorou sa prezentoval a zároveň mu prajeme v jeho ďalšej kariére veľa šťastia.


foto ilu: hockeyslovakia.sk/Jäzva