Po výhre nad Michalovcami sa hráči HC ´05 Banská Bystrica prezentovali dobrým výkonom aj proti lídrovi tabuľky z Popradu, ale na body to nakoniec nestačilo.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka prehrávali po kontroverznom góle Skokana, ktorý korčuľou usmernil puk za čiaru. Skóre ale dokázali otočiť, hlavne rýchla akcia s koncovkou Alexa Tamášiho bola veľmi pekná. Poprad nakoniec do konca druhého dejstva vrátil vedenie na svoju stranu a v tretej tretine ho upravil na konečných 5:2. Napriek tomu môžeme byť s predvedenou hrou spokojní.

„Bol to náročný zápas. Dovolím si tvrdiť, že Poprad je najlepšie mužstvo v lige. Hrá sa proti nemu ťažko. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Podali sme dobrý výkon, len škoda inkasovaných gólov po ich tečoch, keď sa im puk dobre poodrážal. Nás môžu mrzieť nepremenené šance. Máme v nohách veľa zápasov, hráme prakticky obdeň, cítiť únavu, ale nemôžeme sa na to vyhovárať. Rovnako je na tom i náš súper,“ hodnotil Alex Tamáši.

Nemáme byť prečo sklamaní. Poprad má vynikajúce mužstvo. My sme podali veľmi dobrý výkon. Mladí chlapci bojovali, vytvorili si dostatok šancí, najmä v druhej tretine, no bohužiaľ ich nepremenili. Súper využil svoje šance, trestal i naše chyby, ukázal po hernej stránke prečo je na prvom mieste v tabuľke a odváža si tri body. My sme však celkovo odohrali dobrý zápas,“ hovorí nový asistent trénera, Richard Zedník.

Ten vysvetlil svoj príchod: „Prišiel som trošku vypomôcť, na lavičke budem iba na domácich stretnutiach, taká je dohoda. Situácia je aká je, snažím sa pomôcť ako sa dá, hráčom a takisto trénerom. Rozprávali sme sa s pánom prezidentom Kovalom a dohodli sme sa. Moje úlohy sú iné ako pri Vladovi Országhovi. Ešte si to presne rozoberieme s trénerom Javorčíkom a asistentom Budajom. Ja som teraz zažil prvý zápas, čiže v najbližšej dobe to celé doriešime do detailov,“ povedal 44-ročný odchovanec banskobystrického hokeja.