V záujme skvalitniť prácu a výsledky nášho klubu prichádza počnúc dneškom k ďalším zmenám v riadiacich funkciách. Po vzájomnej dohode klub ukončil spoluprácu s Lukášom Opáthom, ktorý zastával post riaditeľa klubu.

Lukášovi Opáthovi by sme aj touto cestou chceli poďakovať za jeho odvedenú prácu v našom klube a prajeme mu veľa úspechov v profesionálnej kariére i osobnom živote. Riadenie klubu preberá od dnešného dňa prezident klubu pán JUDr. Tomáš Boľoš.

Do štruktúr nášho klubu pribudne jedna nová a jedna staronová tvár. Post generálneho manažéra športovej časti obsadí Ľuboš Pisár, ktorému bude vypomáhať pri jeho činnosti Richard Zedník vo funkcii koordinátora športových a tímových operácií. Ich spoločnou úlohou bude zastrešovať fungovanie klubu po športovej stránke.

Čo viedlo Richarda Zedníka k návratu do klubových štruktúr? „Dlhšiu dobu som pôsobil pri hokeji v Banskej Bystrici, či už ako asistent trénera a snažil som sa vrátiť Bystrici, to čo mi dala. Bol som práve v Amerike, keď sa udial predčasný koniec Miša Hudeca a pán Boľoš mi volal, či by som mohol nejako pomôcť. V prvom rade sme chceli nájsť športového manažéra, čo sa nám podarilo a som rád, že sa nám ho podarilo priviesť. Stále chcem byť nejak zapojený a toto je dobrá situácia. Som Bystričan a chcem, aby tu hokej napredoval.“

Banskobystrický rodák a odchovanec dlhé roky pôsobil v tíme ako asistent trénera a bol pri najväčších úspechoch nášho klubu. Momentálne však bude pôsobiť prevažne v úlohe konzultanta a poradcu nového manažéra, ktorým je spomínaný Ľuboš Pisár. „S Ľubom budeme komunikovať o hráčoch, čo bude primárne teda jeho úloha ale budem pri tom aj ja, aby som mu pomohol. Naším spoločným záujmom je, aby klub napredoval,“ prezradil Richard Zedník.

K spoločnému napredovaniu bude chcieť prispieť aj nový generálny manažér. Ľuboš Pisár je niekdajší gólman, ktorý chytával v Martine, no dlhé roky pôsobil najmä v Dánsku, kde zároveň ukončil svoju brankársku kariéru. Následne sa venoval najmä trénerskej činnosti a pôsobil ako asistent trénera, aj ako športový manažér pri dánskom tíme Herning. Odtiaľ putoval do Nórska, kde počas troch sezón vykonával funkciu asistenta v tíme Stavanger Oilers. „Som poctený, že môžem prijať pozíciu generálneho manažéra HC ’05 Banská Bystrica. Chcem sa poďakovať pánovi Tomášovi Boľošovi za prejavenú dôveru.  V športe a v hokeji dostať pozíciu generálneho manažéra vyžaduje súhru okolností, aj šťastie, no na druhej strane aj kvalitu. Tým, že som sa vracal po dlhých rokoch zo zahraničia, som si dal ako osobnú výzvu nájsť spôsob, či dokáže fungovať na Slovensku. Zároveň po tých rokoch v zahraničí mám trošku iné očakávania a nároky na štandardy, a to je jeden z dôvodov, ktoré som našiel v tejto organizácii, čo tiež prispelo k dôvodom pracovať pre majiteľov a tento klub. Bol som asi na troch zápasoch a čo ma veľmi potešilo a príjemne prekvapilo, boli ľudia na zápase. Je tu veľmi dobrá kultúra a vidieť, že sú naučení na víťazstvá. Veria tímu, je to vidieť. Mám rád výzvy a toto je naozaj veľmi veľká výzva. Realitou je, že tento tím momentálne nedosahuje potenciál a očakávania, ktoré doňho boli vkladané. Pre mňa je to aj dlhodobá vízia – nastaviť klub a ľudí – urobiť z toho víťaznú organizáciu, ktorá nebude víťaziť každý tretí-štvrtý rok, ale každý rok.“

Ako budú vyzerať prvé kroky nového funkcionára nášho klubu? „To by som momentálne nerád ešte špecifikoval. Prvým krokom bude zoznámiť sa s každým, nič nebudeme riešiť rýchlo a horúcou hlavou. Ak sa budeme baviť špecificky o hráčoch, každý z nich dostal zmluvu pre niečo. Každý má a bude mať príležitosť ukázať, či zdieľame spoločné hodnoty a či majú schopnosti a zručnosti na to, aby prispeli k tomuto tímu. V prvom rade musíme dať dôveru hráčom, ktorí tu sú,“ prezradil Ľuboš Pisár.