Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa dohodlo s MHK 32 Liptovský Mikuláš na výmene Alexa Tamášiho za Petra Lichanca.

20-ročný Tamáši odchádza na Liptov v rámci hosťovania do konca aktuálnej sezóny, po jej skončení sa vracia späť do Banskej Bystrice, kde má zmluvu aj na ďalší ročník a náš klub so službami tohto šikovného útočníka naďalej počíta. Alex začal prípravu dobre, vo formácii s Éricom Faillem a Guillaumom Asselinom mu to išlo herne aj bodovo, avšak v dvanástich stretnutiach ligovej súťaže získal štyri body (3+1).

Peter Lichanec má 25 rokov a je to krídelník, ktorý posilnil Liptovský Mikuláš počas leta. Doposiaľ nazbieral tri kanadské body za jeden gól a dve asistencie. Uplynulé dva ročníky strávil v Poprade, päťkrát si dokonca zahral za národný tím Slovenska. Rodák z Prievidze chvíľu nastupoval aj za Slovan Bratislava, HK Orange 20, Senicu či Piešťany, v zahraničí obliekal dres maďarského Ferencvárosu a kazašských klubov Saryarka Karaganda a Berkut Karaganda. V našom tíme bude pôsobiť do konca sezóny 2018/19.

Matej Kubove