Barani zdolali Detvu a pokračujú vo víťaznej sérii, Jordon Southorn s rekordným zápisom

11.1.2020
Druhý zápas v tomto týždni zvládli „barani“ na výbornú, hokejistov Detvy dokázali zdolať hladko 5:1 a aj naďalej dýchajú na chrbát vedúcim Košiciam, za ktorými Bystričania strácajú len jeden bod.

Banskobystrickí hokejisti vstúpili do piatkového zápasu výborne, skóre duelu otváral Tomáš Hrnka, ktorý má v posledných zápasoch výbornú formu. To isté však platí aj novej posile z Popradu Samuelovi Mlynarovičovi, ktorý v prvej tretine zvyšoval na 2:0, a na začiatku prostrednej časti hry poslal „baranov“ do trojgólového vedenia. Za hostí dokázal ešte znížiť Valent, no bystrické víťazstvo podčiarkli obrancovia, najprv sa strelecky presadil Martin Nemčík a po ňom aj Jordon Southorn, ktorý uzavrel skóre duelu.

Jedným z hrdinov včerajšieho stretnutia bol Samuel Mlynarovič, posila z Popradu, ktorý vystužil dôležitý post stredného útočníka. Mlynarovič odohral v drese s baranom na hrudi zatiaľ päť zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal jednu asistenciu, čo je viac ako v 26 dueloch v Poprade. „Som šťastný za tie dva góly, ale hlavné je to, že sme dnes vyhrali. Zápas možno vyzeral z pohľadu výsledku jednoznačne, za stavu 2:0 sme však sekundu pred koncom prvej tretiny urobili veľkú chybu, našťastie však ich gól neplatil, čo nám pomohlo. Potom sa zápas už odvíjal v našej réžii,“ povedal v rozhovore po stretnutí dvojgólový strelec.

Siedmy víťazný zápas za sebou zdvihol sebavedomia mužstva, ktoré sa neustále pohybuje na špici tabuľky. „Výhry nás, samozrejme, veľmi tešia. O to viac, keď vieme, aká je liga vyrovnaná. Veľa mužstiev sa pripravuje špeciálne na Bystricu a my sa tešíme z tej víťaznej série a že ju predlžujeme. Verím, že tak budeme pokračovať aj v najbližšom zápase v Miškovci,“ dodal kmeňový hráč Popradu.

Po dvojtýždňovej pauze sa do zostavy „baranov“ vrátil uzdravený kapitán Ivan Ďatelinka, ktorý sa podľa vlastných slov cítil na ľade výborne a nepociťoval už žiadnu bolesť z jeho predošlého zranenia. „Mali sme dobrý vstup do zápasu, potom sme to už len udržiavali. Dnes nám to tam padalo, a to je podstatné. Atmosféra v tíme je veľmi dobrá, bavíme sa hokejom a dúfam, že budeme takto pokračovať aj naďalej,“ zhodnotil duel banskobystrický kapitán.

V meraní síl proti Detve sa presadil aj jeden netradičný strelec. Obranca Martin Nemčík strelil svoj tretí gól v sezóne po šikovnej akcii s Patrikom Lamperom. „Dobre sme to zahrali, vedeli sme totiž, že Detva hrá osobnú obranu, tak sme sa tam s Patrikom Lamperom pekne vykrížili. Ja som potom vyšiel spoza brány, nikto nebol na mne, tak som to tam poslal a padlo to dnu,“ popísal Nemčík gólovú situáciu z druhej tretiny.

Skóre duelu uzatváral v poslednom dejstve Jordon Southorn, pre ktorého mál trinásty gól v sezóne špeciálnu príchuť. Kanadský zadák totiž vyrovnal rekord Matthewa Maioneho a Bena Marshalla, ktorí dokázali rovnako v jednej sezóne streliť 13 gólov. „Rekord je pre mňa veľkým osobným úspechom, ale musím sa poďakovať celému tímu. Je to dobrý pocit, no ostávam pokorný a pokračujem v tvrdej práci,“ vyjadril sa skromne o svojom zápise Jordon Southorn.

Barani zdolali Detvu a pokračujú vo víťaznej sérii, Jordon Southorn s rekordným zápisom