Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa na dva týždne vracia Mário Róth

8.1.2019
Na dvojtýždňovú výpomoc sa do HC ´05 iClinic Banská Bystrica vracia fanúšikom veľmi dobre známy útočník Mário Róth, ktorý v tejto sezóne nastupoval za Duklu Michalovce.

24-ročný krídelník je rodákom z Banskej Bystrice, v ktorej hokejovo vyrastal a v sezóne 2013/14 ako devätnásťročný absolvoval debut v A-tíme HC ´05. Už v ďalšom ročníku odohral väčšinu zo základnej časti, krátko hosťoval v Detve. Tento scenár sa zopakoval ešte v dvoch sezónach.

Ročník 2016/17 ale dokončil pod Urpínom, takže aj on sa mohol tešiť z historického titulu pre HC ´05 iClinic Banská Bystrica. V uplynulej sezóne nastupoval aj za Trnavu a Detve pomohol v baráži udržať sa medzi elitou.

Aktuálnu sezónu odohral Mário v druhej najvyššej súťaži. V drese Dukly Michalovce nastúpil 36-krát. Strelil 21 gólov a pridal 24 asistencií. Do Banskej Bystrice sa vracia v rámci dvojtýždňového hosťovania, nakoľko máme zranených množstvo útočníkov. Hrať bude môcť už v utorok na ľade MsHK Žilina.

„Teším sa veľmi na to, že si môžem znovu zahrať Tipsport ligu a o to viac, keď budem obliekať dres mužstva, kde som prežil v podstate skoro celý hokejový život. Verím, že sa mi aspoň z časti bude dariť tak, ako v Michalovciach, kde som veľmi spokojný. Urobím maximum pre to, aby som sa čo najlepšie ukázal a pomohol mužstvu. Banskej Bystrici ďakujem za príležitosť znova za ňu hrať,“ povedal Mário Róth.

Matej Kubove

Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa na dva týždne vracia Mário Róth